Wiosna kojarzy nam się z pozimowym przebudzeniem, odżyciem ciała i świeżymi, ekscytującymi bodźcami. A także smakami i zapachami! Jeśli szukacie nowych zmysłowych doznań, to mamy dla Was konkurs z kosmetykami do ust z nowej linii marki L'Occitane. Owocowe, kolorowe przygotowują nasze usta do spotkania z innymi ustami, ale i sprawiają frajdę, kiedy je aplikujemy, na przykład opuszkami palców, czy kiedy nasze miękkie wargi oblizujemy z dziecięcą radością językiem...

POCAŁUNKI

Kiedy zamkniemy oczy, wyostrzają się inne zmysły: węch, smak, słuch, dotyk. Uważność i czułość  w poznawaniu własnego lub cudzego ciała w połączeniu z rozwijaniem zmysłów mogą dostarczyć niezapomnianych doznań. Zwyczajna niby sesja pocałunków może urosnąć jak najbardziej do rangi seksu. Zresztą wiele i wielu z nas ma pewnie w pamięci krótszy lub dłuższy pocałunek, który budzi dobre skojarzenia. Całowanie, choć kojarzy się ze wstępowaniem na drogę inicjacji seksualnej, pierwszymi nieśmiałymi doświadczeniami, ma w sobie ogromną moc. Swego czasu, w tekście „Jakby to było, gdyby całowania nie było” pisałyśmy, że „Namiętny pocałunek jak nic innego przykuwa naszą uwagę do ekranu". Przytaczałyśmy również tezę Sheril Kirshenbaum, autorki „The Science of Kissing: What Our Lips Are Telling Us”, że kiedy się całujemy następuje wysoki, uzależniający skok dopaminy, która pobudza zmysły i przygotowuje ciało na dalsze seksualne doznania. Do tego dochodzi jeszcze serotonina i oksytocyna. Według Kirshenbaum to właśnie całowanie, a nie seks jest odpowiedzialne za proces selekcji partnerów. Jeśli pocałunek uznamy za udany, to zdecydujemy się na więcej.

CAŁUŚNA, OWOCOWA SERIA KOSMETYKÓW L'OCCITANE

Po pierwsze są pyszne i odżywcze, bo jest w nich ekstrakt z malin, pomelo, granatu czy marchewki. Kuszą zapachami i słonecznymi kolorami, ale i swoimi niezwykle przyjemnymi konsystencjami. Zachęcają do zabawy. Do odczuwania wszystkimi zmysłami. Choć pielęgnują i koloryzują, to wydaje się, że ich twórcom zależało przede wszystkim, aby dostarczyć nam dobrej zabawy. Dodają zdrowego blasku, mają naturalne owocowe odcienie. W serii znalazły się między innymi peelingi zmiękczające usta, nawilżające balsamy i pomadki.  

locc

KONKURS

Mamy dla Was 3 zestawy całuśnych nagród od L'Occitane (balsam do ust, scrub do ust i pomadka). Zadanie konkursowe: opiszcie swój najbardziej pamiętny pocałunek! Obudźcie swoje wspomnienia! Przypomnijcie sobie swoje zmysłowe doznania! Czekamy!

Wybrane historie, zwłaszcza zwycięskie, opublikujemy (dlatego dopiszcie, jeśli zgadzacie się na publikację anonimowo). Na Wasze maile czekamy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 21.04.2019 r. do końca dnia. Wiadomości zatytułujcie: POCAŁUNKI

3 photo 1525800750031 e5c2a99766c0 

Opracowanie graficzne Gosia Stolińska, materiały prasowe, unsplash.com