Z przyjemnością przedstawiamy Wam naszą najnowszą sekspozytywną publikację – „CIPKOnotes”! Nie byłoby jej bez Was! Jak zwykle zainspirowałyście nas do działania, dlatego ogromnie dziękujemy za wszystkie Wasze wiadomości i zgłaszanie (seks)potrzeb – właśnie nimi kierowałyśmy się, tworząc „CIPKOnotes”. Czym jest, jakie idee nam przyświecały i co znajdziecie na kolejnych stronach? O tym wszystkim opowiadamy w poniższym artykule.

„CIPKOnotes” to intymny i sensualny notes, w którym znajdziecie garść informacji o żeńskich narządach płciowych, a przede wszystkim zachętę, aby się z tymi miejscami zaprzyjaźnić lub wzmocnić swoją więź z ciałem. Przede wszystkim jednak znajdziecie w notesie sporo pytań dotyczących seksualności, których być może dotąd sobie nie zadawałyście. Mamy nadzieję, że „CIPKOnotes” okaże się dla Was bezpieczną i przyjazną przestrzenią, w ramach której będziecie mieć okazję odkrywać swoje potrzeby, rozwijać erotyczne fantazje, szukać odpowiedzi na kolejne (seks)pytania. Wszystko we własnym tempie i na własnych zasadach.

W „CIPKOnotesie” piszemy, że wszystkie cipki są super, że różnią się między sobą i to jest jak najbardziej normalne, opowiadamy o ich fascynującej anatomii i o tym, że warto się im przyjrzeć (i oglądać je regularnie!), narysować, nazwać. W notesie jest miejsce właśnie na tego typu ćwiczenia, które mają oswajać nas z ciałem, pozwolić zastanowić się nad językiem dotyczącym seksualności i po prostu spojrzeć na cielesność bardziej przychylnym okiem, w sposób afirmatywny, niepozbawiony poczucia humoru. W końcu cipki dostarczają nam masę przyjemności! Warto też zadbać o ich zdrowie, do czego również na łamach publikacji zachęcamy, między innymi opisując badania, które dobrze wykonać, i zostawiając miejsce na notowanie dat, kiedy się to zrobić.

Jednak w „CIPKOnotesie” nie tylko o cipkach jest mowa. To dla nas punkt wyjścia do refleksji na temat samomiłości, orgazmu, (seks)komunikacji w relacjach, snucia erotycznych fantazji i w ogóle afirmacji seksualności. Betty Dodson przekonywała, że masturbacja jest kamieniem węgielnym wyzwolenia kobiet. My również zakładamy, że poznanie siebie – naszego ciała, ale i towarzyszących seksowi emocji i różnorodnych doznań, umiejętność dostarczenia samym sobie przyjemności – to podstawa. Dzięki więzi z własnym ciałem i szczerym rozmowom z samą sobą możemy nie tylko czuć się lepiej we własnej skórze, czerpać więcej radości i satysfakcji z życia seksualnego, ale i lepiej artykułować swoje potrzeby w relacjach, budować z partnerkami i/lub partnerami więź opartą na otwartości i wzajemnym szacunku. Dlatego z radością oddajemy w Wasze ręce „CIPKOnotes”, mamy nadzieję, że okaże się on impulsem do bezcennej rozmowy z samą sobą i pozwoli Wam w sposób bardziej pełny i świadomy celebrować swoją seksualność.

1 cipkonotes girls room

Publikację stworzyłyśmy zarówno z myślą o tych z Was, które dopiero zaczynają swoją przygodę z odkrywaniem seksualności, jak i tych, które wiele jej etapów mają już za sobą, ale chciałyby pogłębić wiedzę czy też mieć po prostu bodziec do poświęcenia czasu i uwagi swoim seksualnym preferencjom. W końcu nasza seksualność, ciało i emocje z nimi związane wciąż się zmieniają, warto więc do pewnych pytań wracać co jakiś czas, zadawać je sobie ponownie, obserwować, jaką drogę przebyłyśmy, jak zmieniają się nasze potrzeby. Mamy nadzieję, że „CIPKOnotes” pozwoli Wam pielęgnować więź ze swoim ciałem, z którym przecież warto zaprzyjaźnić się na całe życie.

P.S. Tworząc „CIPKOnotes” nawiązałyśmy do idei pamiętnika/sekretnika, chciałyśmy, by na tych stronach nic Was nie ograniczało, byście mogły swobodnie zapisać wszystkie przemyślenia, nie oceniając siebie, bo wiemy, że w kwestiach związanych ze seksualnością same bywamy dla siebie cenzorkami. Natomiast jeśli miałybyście ochotę podzielić się z nami częścią swoim zapisków, by szerzyć otwarte podejście do seksualności, oczywiście będzie nam niezmiernie miło i z wielką przyjemnością je udostępnimyJ

 

Przygotowałyśmy dla Was również KONKURS! :) Do wygrania przedpremierowo 5 egzemplarzy „CIPKOnotesu”. Co zrobić, by zdobyć któryś z nich? Zainspirujcie się jedną ze stron publikacji i narysujcie swoją cipkę. Wasze prace opublikujemy i 5 z nich nagrodzimy. Rysunki ślijcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule wiadomości wpiszcie „KONKURS: CIPKONOTES”. Na wasze prace czekamy do 16 kwietnia, do końca dnia. Powodzenia!

1

 

CIPKOnotes

Autorki: Paulina Klepacz i Aleksandra Nowak

Projekt i skład: Gosia Stolińska

Dziewczyńskie konsultacje: Magda Domagała, Matylda Szempruch

Konsultacje merytoryczne: Izabela Jąderek

Matronat: Grupa Ponton

Wydawca: Sensus

CIPKOnotes ma swoją premierę 24.04, a już teraz kupicie go na stronie wydawnictwa oraz Empiku

 

ROZWIĄZANIE KONKURSU!

Dziewczyny, dziękujemy Wam za ogromną ilość zgłoszeń, wybór był bardzo trudny, bo wszystkie cipki wspaniałe <3 Poniżej publikujemy 5 zwycięskich prac, a na naszym Instagramie znajdziecie więcej konkursowych rysunków. 

4 cipkonotes konkurs

1 cipkonotes konkurs

2 cipkonotes konkurs

Natalia Alicja Dziwish 680

3 cipkonotes konkurs