To już niebawem! 9 i 11 maja odbędą się koncerty Jacka Savorettiego, muzyka o włosko-niemiecko-polskich korzeniach. Dlaczego warto zwrócić na niego uwagę?

O Jacku Savorettim robi się coraz głośniej odkąd muzyk wystąpił w prestiżowym talk-show Grahama Nortona. 9 maja Savoretti wystąpi we Wrocławiu, zaś 11 – w Warszawie. Dlaczego warto wybrać się na spotkanie z artystą?

Po pierwsze: Savoretti udowadnia, że najlepsze europejskie tradycje muzyczne z lat 50. i 60. to wciąż świetne źródło inspiracji. Jego najnowsza płyta, „Singing to Strangers”, na której ścierają się rock, blues i pop, wywołuje uczucie nostalgii i mocno działa na emocje. Album powstał w Rzymie, mieście będącym ważnym zarówno dla Savorettiego, który ma włoskie korzenie, jak i po prostu dla europejskiej kultury, której Rzym jest jedną z kolebek. To także, jak przyznaje sam muzyk, najbardziej autorska z jego dotychczasowych płyt. Rosnąca popularność zapewniła mu większą niezależność i tym razem Savoretti mógł zrobić wszystko od A do Z dokładnie tak jak chciał. I to się czuje. 

Po drugie: do współpracy przy najnowszej płycie Savoretti zaprosił osobowości i muzyczne ikony. Wystarczy wymienić tu Boba Dylana i Kylie Minogue, którzy napisali utwory, które trafiły na „Singing to Strangers”. Sam Savoretti też ma zresztą rękę do pisania, już jako nastolatek interesował się poezją, a dziś jego utwory są wyraźnie liryczne. 

Po trzecie: przystojny muzyk ma polskie korzenie. Savoretti dorastał w Londynie, następnie przeniósł się wraz z rodzicami do Szwajcarii, później dużo podróżował po Europie, a teraz ma okazję poznać lepiej Polskę, możemy więc zgotować mu gorące powitanie. 

1 jack SAVORETTI

2 jack SAVORETTI

3 jack SAVORETTI

09.05.2019 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

Bilety

11.05.2019 – Warszawa, Palladium 

Bilety

Fot. materiały prasowe