Człowiek legenda. Ryzykant i awanturnik, alkoholik, podróżnik, wielki talent. Tym razem cytujemy jednego z najsłynniejszych pisarzy XX wieku, noblistę  – Ernesta Hemingwaya.

Jest najlepszym urzeczywistnieniem tezy, że dobry pisarz powinien mieć fascynujące życie. A jednak dostarczanie swoimi doznaniami pożywki innym twórcom i bycie legendą ma swoje wady. Dziś częściej niż o największych dziełach Hemingwaya pisze się o jego wojennych przejściach, wyprawach, kolejnych romansach z kobietami czy wreszcie o samobójstwie. To błąd, bo książki Ernesta Hemingwaya wciąż pozostają aktualne, dzięki oszczędnemu, nienadąsanemu, reporterskiemu stylowi, wprawnemu, dziennikarskiemu oku, błyskotliwości i ostremu językowi. „Stary człowiek i morze”, „Komu bije dzwon” czy „Pożegnanie z bronią” to klasyki, które nigdy się nie starzeją. Więcej o samym Hemingwayu i jego licznych podróżach możecie przeczytać na łamach naszego magazynu w artykule Na tropie: Hemingway, zaś o jego utalentowanych potomkach w tekście Potomkowie: Nazwisko? Hemingway. Tymczasem oddajemy głos samemu pisarzowi. 

 1 cytaty hemingway literatura ksiazki book

2 cytaty hemingway literatura ksiazki book

3 cytaty hemingway literatura ksiazki book

7 cytaty hemingway literatura ksiazki book

5 cytaty hemingway literatura ksiazki book

4 cytaty hemingway literatura ksiazki book

6 cytaty hemingway literatura ksiazki book

8 cytaty hemingway literatura ksiazki book

10 cytaty hemingway literatura ksiazki book

11 cytaty hemingway literatura ksiazki book

Fot. opracowanie graficzne Małgorzata Stolińska dla enter the ROOM na bazie zdjęć z unsplash.com, wikipedia.org i pinterest.com