Kolejny raz polecamy Wam filmy od Arte. Znów będzie mocno buntowniczo, mamy dla Was m.in. dokumenty o naszych protestach przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, jak i o wychodzących na ulice Białorusinkach. Ale dla równowagi będzie też coś o uwodzeniu i fetyszach. 

POLKI WALCZĄ O PRAWO DO ABORCJI

Rok 2020 zapamiętamy nie tylko jako czas pandemii, ale także protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Walczyłyśmy i walczymy dalej o zmiany społeczne, polityczne, światopoglądowe. A polaryzacji w naszym kraju przygląda się świat, m.in. niemiecka ekipa odpowiedzialna za dokument dostępny na platformie Arte.

 

BIAŁORUSINKI PRZECIWKO ŁUKASZENCE

2020 przyniósł burzliwe protetsy nie tylko w Polsce, ale i w wielu miejscach świata. Warto przyjrzeć się bliżej walce Białorusinek, których tak nie docenił Łukaszenka, a które są szczególnie zdeterminowane, by położyć kres tyranii, fałszerstwu i represjom politycznym dyktatora.

 

DAJ SIĘ UWIEŚĆ!

Zwierzęta wykonują tańce godowe i zdobią gniazda. Ludzie też mają swoje, zupełnie inne sposoby na uwodzenie. Czy da się ich wyuczyć, czy też ma się je w genach? I czy w ogóle powinno się to robić? Gdzie kończy się zabawa, a zaczyna manipulacja, nagabywanie i przekraczanie cudzych granic?

 

ZNAJDŹ SWÓJ FETYSZ

Zapraszamy w podróż śladem różnorodnych seksualnych fetyszy. Niemiecka dziennikarka i blogerka Ronja von Rönne podąża ich tropem i pyta, skąd biorą się fetysze, jak kształtują, czy zmieniają, czy nas opanowują, czy też same i sami możemy je odnaleźć.

 

NIENAWIŚĆ W SIECI

O hejcie zostało powiedziane już naprawdę wiele. A jednak mowa nienawiści w Internecie przecież wcale nie słabnie, a wręcz zyskuje na sile. Bywa wymierzona w polityczki i polityków, osoby działające społecznie, celebrytki i celebrytów, ale i zwykłych użytkowników i użytwkoniczki sieci. Dlaczego wojna kulturowa jest tak wyraźna?

Fot. materiały prasowe