Przedstawiamy wam naszą kolejną dziewczynę z okładki, czyli piękną i niezwykle sympatyczną tancerkę Truus Bronkhorst.

W drugim numerze ważnymi dla nas tematami są te skoncentrowane wokół tańca, ruchu, ciała. Dlatego Truus wydała nam się świetną bohaterką wiosennego wydania. Jej zdjęcia autorstwa Magdy Domagały (Meg Galla) zobaczycie na okładce, jak i w środku. Naszej bohaterce bardzo spodobała się idea magazynu. Wspomniała nam także, że miała okazję występować w Polsce, a dokładnie w Krakowie, w 1988 roku. 

Truss Bronkhorst jest Holenderką, na co dzień mieszka w Amsterdamie, gdzie pracuje jako tancerka, choreografka i performerka. Od 12 lat trenuje i prowadzi zajęcia oparte na metodzie Gyrotonic. Jest to nie tylko program ćwiczeń, lecz przede wszystkim holistyczne podejście do ruchu, do aktywności fizycznej, które wspomagają kręgosłup, zwiększają zakres ruchów, poprawiają ogólną sprawność i wydolność organizmu, pozwalają uporać się z kontuzjami, są dobre zarówno dla osób starszych, jak i zawodowych sportowców. 4 lata temu nasza bohaterka rozpoczęła też pracę z osobami niepełnosprawnymi umysłowo, które uczy tańca nowoczesnego. 

66-letnia Truus zdradziła nam, że unika kosmetyków. Do codziennej higieny używa ostrej ściereczki, którą szoruje skórę, a włosy myje po prostu ciepłą wodą. Uważa, że tak jest zdrowiej i oszczędniej. 

W rozmowie z nami tancerka podkreślała, że dla niej ciało i umysł stanowią jedność, więc bardzo ważne jest utrzymanie pomiędzy nimi balansu, dbanie zarówno o jedno, i drugie. Mądra pielęgnacja obu obszarów pozwala zachować według niej zdrowie i dobre samopoczucie. To właśnie stanowi według Truus źródło piękna. Dopóki może robić ze swoim ciałem to, co chce, tańczyć czy wspinać się po górach, to czuje się szczęśliwa. Truus przyznaje, że starzenie się bywa trudne, że są dni, kiedy nie lubi siebie, swojego ciała, obok tych momentów, kiedy bezwzględnie kocha swoje ciało. Ale też przez większość czasu o ciele nie myśli. Po prostu robi swoje. Według niej akceptacja siebie na każdym etapie życia jest bardzo ważna, bo bez niej trudno jest iść do przodu i osiągać wyznaczone sobie cele. 

1 girls room ambasadorka truus bronkhorst

Fot. Magdalena Domagała (Meg Galla)