Klementyna Jarnuszkiewicz to studentka grafiki komputerowej. Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki wizualnej. Jej ilustracje przedstawiają sytuacje z życia codziennego. I to właśnie jest tak w nich pociągające. Na pytanie, od jak dawna zajmuje się sztuką, Klementyna odpowiada, że zawsze o tym myślała, lecz nie wie, czy już zaczęła to robić. Na co dzień pracuje jako grafik komputerowy, jednocześnie studiuje ten kierunek na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

2 Wasz pokoj

– Najważniejsze jest dla mnie malowanie obrazów. Najbardziej inspirują mnie granice przerysowania i prostych prawd. Połączenia rzeczy brzydkich ze sztucznie ładnymi. Bardzo zwykłe polskie rzeczy, jak dresiarze albo grube pieski i sklepy spożywcze, dzieciaki z osiedla, ale bardziej takie jak je wymyślam. Są wpisane w jakiś klasyczny obrazek, np. gruby dzieciak na boisku, którego matka woła przez okno na obiad  mówi o swoich pracach Klementyna.

3 Wasz pokoj

– To skomplikowane, ale wydaje mi się, że posiadam określony styl. Mam nadzieję, że będę się rozwijała i moje prace będą się zmieniały, ale myślę, że mają jakiś wspólny zlepek cech, który będzie też w kolejnych. Trudno mi określić, co się na to składa  komentuje ilustratorka.

1 Wasz pokoj

Klementyna, pytana o plany na przyszłość, mówi, że chciałaby skupić się na malarstwie i ilustracji. Zapewnia, że ma już pomysły na kilka kolejnych prac, które być może zamienią się w serię. Czekamy!

Klementyna Jarnuszkiewicz wraz z innymi ilustratorkami współpracuje z naszym magazynem. Publikacje o ich pracach będą pojawiać się w zakładce Wasz Pokój.

Prace publikujemy dzięki uprzejmości naszej rozmówczyni. Więcej możecie zobaczyć tutaj: http://klementyna-jarnuszkiewicz.tumblr.com/

Instagram G'rls Room

Sorry something went wrong. Here is the possible list of errors:

  • Error loading user profile items