Alicja Biała z wykształcenia jest projektantką mody i tkanin. Jako ilustratorka pracuje od dwóch lat. Poza tym zajmuje się też projektowaniem graficznym oraz budową stron internetowych. Przyznaje, że ma ambicję, by niedługo skupić się także na animacji i fotografii.

– Zajmuję się ilustracją od zawsze, w każdym razie tak twierdzi moja mama. W Poznaniu skończyłam szkołę muzyczną i teatralną. W wieku 18 lat wyjechałam do Danii na studia designu. Od stycznia mieszkam w Los Angeles i wszystko mocno przyspieszyło – mówi nam Alicja.

1 alicja biala

Jej ilustracje to charakterystyczne twarze, różnorodne postacie. Pytana o własny styl odpowiada, że nie definiuje go, gdyż nie widzi takiej potrzeby. Zaprasza do tego samych widzów.

– Od października tego roku mam zamiar kontynuować naukę na The Royal College of Art w Londynie. Za dwa lata będę miała oficjalnie tytuł magistra sztuk pięknych. Pracuję nad pierwszą przeze mnie ilustrowaną książką, kilkoma wystawami (następne miesiące pracy to Niemcy, Polska, Turcja) oraz kilkoma kolaboracjami z duńskimi markami. Dzieje się, mam nadzieję też częściej pojawiać się w Polsce, szukam kolaboracji w kraju.

Alicja potrzebuje wsparcia, aby móc studiować na The Royal College of Art w Londynie od października. Możecie wesprzeć ją finansowo w zamian za nagrody tutaj, jak i podzielić się informacją o zbiórce ze znajomymi. 

2 alicja biala

3 alicja biala

5 alicja biala

4 alicja biala

Więcej prac Alicji: alicjabiala.com, Instagram 

Alicja Biała wraz z innymi ilustratorkami współpracuje z naszym magazynem. Publikacje o ich pracach będą pojawiać się w zakładce Wasz Pokój.

6 alicja biala

Prace publikujemy dzięki uprzejmości artystki

Instagram G'rls Room

object(stdClass)#929 (3) { ["error_type"]=> string(23) "OAuthRateLimitException" ["code"]=> int(429) ["error_message"]=> string(178) "You have exceeded the maximum number of requests per hour. You have performed a total of 807 requests in the last hour. Our general maximum limit is set at 500 requests per hour." }

Sorry something went wrong. Here is the possible list of errors:

  • Error loading user profile items