Niesamowite dziewczyny i kobiety, zdolne, zaangażowane, do podziwiania i naśladowania. Spotkacie je w pierwszym numerze naszego magazynu, który już jest w sprzedaży.

„G’rls ROOM” jest naszą odpowiedzią na magazyny pełne gwiazd i modelek po retuszu, które promują nieosiągalne idealy piękna, które promują kosmetyki, a nie zdrowe podejście do swojego ciała. Dbanie o siebie jest ważne, przyjemne, ale nie powinno zamieniać się w codzienną walkę z sobą samym. Powinniśmy walczyć o prawo do tego, aby wyglądać po swojemu, żyć po swojemu, szanować cudze wybory i oczekiwać tego samego względem naszych. Niezależnie od płci, orientacji, rasy itp. wszyscy powinniśmy mieć zagwarantowane równe prawa. Z jednej strony brzmi to idealistycznie, z drugiej dziś powinno być to standardem, a jednak nie jest. Nie godzimy się na świat pełen nienawiści, nietolerancji, nierówności. Chcemy przekazywać wam treści, które pozwolą wam wyrobić sobie własne zdanie o świecie, które pomogą wam docenić swoje ciało, swoją seksualność, czuć dumę z tego, kim jesteście. Chcemy wzmacniać i inspirować do działania. Wierzymy, że kobiety są w stanie zmienić świat. Na lepsze! #thefutureisfemale

W pierwszym numerze naszego kwartalnika (zima 2016/2017) znajdziecie wywiad z niezwykłymi dziewczynami z inicjatywy #MamyGłos. Tworzące ją licealistki i studentki nie siedzą z założonymi rękami, kiedy widzą niesprawiedliwość. Walczą o to, aby nauczyciele szanowali uczniów sprawiedliwie bez względu na płeć. Organizują warsztaty rozwojowe i wzmacniające dla młodzieży, wydały kolorowankę z MegaBabkami, a nam opowiadają, jak jest w polskiej szkole, co trzeba zmienić i jakie mają plany. 

Przeczytacie też o waginie/cipce/muszelce... (jak kto woli), o tym, jak przestać się bać samych słów nazywających nasze miejsca intymne, jak się z nimi zaprzyjaźnić. A wagina, podobnie jak każda część naszego ciała, jest dobra i na tę przyjaźń zasługuje. O ciele, gimnastyce mięśni głębokich, samoakceptacji i uważności rozmawiamy z kolei z Kamilą Raczyńską-Chomyn, która stoi za projektem Dobre Ciało.

„Emancypacja na deskorolce” to tekst o Skateistanie, organizacji założonej przez Australijczyka Olivera Percovicha, który w RPA uczy dzieciaki jazdy na desce, co szczególnie jest ważne dla dziewczynek i ich emancypacji. 

Mamy dla was też wywiady z reżyserkami. Maria Sadowska opowiada nam o Michalinie Wisłockiej, która walczyła o prawo kobiet do orgazmów, do czerpania przyjemności z seksu na równi z mężczyznami. Anna Biller tworzy w Kalifornii filmy będące hołdem dla złotej ery Hollywood, ale i dla kobiet. Jej bohaterki są silne i zdeterminowane, by realizować własne potrzeby. Dla odmiany Katarzyna Bonda zdradza nam, co trzyma na półkach z książkami i jakie są jej czytelnicze nawyki. 

Co jeszcze? Trzy zdolne dziewczyny, z trzech miast, które połączyły siły i stworzyły wyjątkową kolekcję Faces. Natalia Siebuła, Anna Ławska i Paulina Derecka opowiadają o kobiecej współpracy i kobietach, które je inspirują i dla których projektują. Rozmawiamy też z Moniką Mularczyk, która stworzyła markę momu i specjalnie na naszą okładkę zaprojektowała T-shirt afirmujący kobiecą seksualność!.

Do tego seksgadżety z kamieni naturalnych, rozmowa z reżyserką animacji o łechtaczce, tekst Piotra Dobrego o seksie międzyrasowym, felietony i opowiadanie Julii Fiedorczuk.

Miłej lektury!

7 girls room grls room instagram czytelniczki social media

4

2

6 girls room grls room instagram czytelniczki social media

1

3

Fot. Maciej Kaniuk, stylizacja Magdalena Olszewska