Wielkimi krokami zbliża się premiera drugiego numeru „G’rls ROOM”. Magazyn już się drukuje, a my nie możemy się doczekać, aż trafi w wasze i nasze ręce. Póki co, mały przedsmak tego, co pojawi się w wiosennym wydaniu i odsłona strony girlsroom.pl.

Wydanie drugie magazynu przygotowałyśmy mocno pokrzepione waszymi ciepłymi słowami, za które bardzo dziękujemy i cieszymy się, że udało nam się trafić w wasze potrzeby. Hasło przewodnie wiosennego numeru to: „We Should All Be Feminists”, czyli tytuł wystąpienia Chimamandy Ngozie Adichie na TEDx w 2013 i wydanego potem na tej podstawie eseju, a także popularny ostatnio hasztag #AllBodiesAreGoodBodies, ponieważ tym razem zatrzymujemy się nad kwestią samoakceptacji i podejścia do swojego ciała. Z jednej strony w mediach pojawia się coraz więcej pozytywnych przykładów różnorodności, poszerzamy kanon piękna, jednak z drugiej strony wciąż widzimy, po sobie samych czy po komentarzach w sieci, jak trudno nam przychodzi pogodzenie się z „niedoskonałościami”, własnymi, jak i cudzymi. Do rozmowy na temat piękna tkwiącego w różnorodności zaprosiłyśmy Aretę Szpurę z Local Heroes, Anastazję Bernad, jedną z bohaterek charytatywnego kalendarza Local Heroes na 2017 rok, Zuzę Klatt (kobietybezdiety.wordpress.com), socjolożki Marię Woźniak, Izę Desperak i Martynę Krogulec. 

Idąc tropem ciała, poruszyłyśmy także temat kobiecej przyjemności seksualnej, która wciąż nie jest dostatecznie afirmowana w przeciwieństwie do tej męskiej. Po waginie, o której pisałyśmy w poprzednim wydaniu, przyszedł czas na łechtaczkę, która jest fascynującym narządem, służącym wyłącznie przyjemności. Śledząc jej historię, a zarazem historię stosunku do kobiecej seksualności, można z przerażeniem odkryć, jak bardzo była ona lekceważona przez stulecia. Zresztą nadal nie jest na tym polu za dobrze.

Poza tym rozmowa z Renatą Gąsiorowską, twórczynią animacji „Cipka” czy młodą fotografką Karoliną Hanulak. Artystka Iwona Demko opowiada Natalii Jeziorek o tym, jak zmieniał się stosunek do kobiet w społeczeństwie na przestrzeni wieków. Z Agatą Loewe, założycielką Instytutu Pozytywnej Seksualności, rozmawiamy o tym, co to właściwie znaczy, że ktoś ma pozytywne podejście do seksu i o sile naszej erotycznej wyobraźni. Prezeska Stowarzyszenia Doula w Polsce, Małgorzata Borecka, opowiada Marcie Jagniewskiej o tym, jak nawet długi i bolesny poród może dać kobiecie poczucie siły, o ile jej decyzje w jego trakcie są szanowane. Hanna Rydlewska w rozmowie z Paulą Szynol podkreśla wagę kobiecej przyjaźni. A także: wywiad Aleksandry Nowak z reżyserem filmu „Mr. Gaga” Tomerem Heymannem, wywiad Anny Sierant z wieloletnią kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet Aleksandrą Sikorą, artykuł Marty Mitek o ziołach, opowiadanie Kuby Wojtaszczyka, tekst Piotra Dobrego o BDSM w kinie oraz felietony Agaty Diduszko-Zyglewskiej i Jej Perfekcyjności, jak i stworzone specjalnie dla nas ilustracje zdolnych dziewczyn: Marty Grabickiej, Olgi Szczechowskiej i Kamili Fify

Na naszej okładce cudowna Truus Bronkhorst w obiektywie Magdy Domagały (Meg Galla). Truus to 66-letnia tancerka, która zgodziła się dołączyć do grona naszych ambasadorek, więc niedługo dowiecie się o niej więcej z dedykowanego jej artykułu! 

1 grls room girls room numer 2 wiosna magazyn

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie wasze opinie i inspiracje, które pomogły nam przy tworzeniu tego numeru, a także dostarczyły pomysłów do kolejnych. I tym razem liczymy na wasze głosy, napiszcie, co sądzicie o wiosennym wydaniu „G’rls ROOM”.

W związku z pojawieniem się na rynku kwartalnika „G’rls ROOM” postanowiłyśmy ruszyć także ze stroną – mamy nadzieję girlsroom.pl, że stanie się dla was własnym pokojem w sieci, do którego będziecie chciały (i chcieli) wracać, w którym będzie miejsce na wasze listy i waszą twórczość. 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fot. materiały prasowe