Już za tydzień do waszych rąk trafi letni numer feministyczno-erotycznego magazynu „G’rls ROOM”. Tym razem sporo miejsca poświęcamy tematyce LGBT i szeroko pojętej tolerancji. Jak zwykle nie zabraknie też fajnych kobiet i kwestii związanych z seksualnością. Premiera magazynu obędzie się 4 czerwca w Cafe Kulturalna podczas Tęczowego Manifestu. 

W trzecim numerze „G’rls ROOM” staramy się pokazać, że warto wychodzić poza sztywne, ograniczające kategorie, że na pierwszym miejscu powinniśmy widzieć człowieka, a nie jego płeć, orientację, kolor skóry, religię, ubranie... Uważamy, że każdy z nas może żyć tak jak chce, kochać, kogo chce i móc swój związek zalegalizować. Więcej tolerancji potrzeba nam jednak niemal na każdym polu, zwłaszcza dziś w naszym kraju. O tolerancji w czasach postprawdy rozmawiamy więc z Anną Szapert i Pauliną Czapską z Future Simple. 

Nasze hasło przewodnie to tym razem słynne słowa Simone de Beauvoir zapisane na kartach Drugiej płciNikt nie rodzi się kobietą, tylko się nią staje. Cytujemy również słowa bell hooks: feminizm jest dla wszystkich. Z feminizmem wiele osób ma jednak nieustający problem. Co i rusz spotykamy się ze stereotypami typu: feministki nie golą pach, feministki mają problem z facetami. Naprawdę. Oczywiście na co dzień mamy też do czynienia ze świetnymi osobami, które niezależnie od płci, doceniają feminizm, jego wkład w historię, nie boją się słowa na f. Paula Szewczyk przygotowała feministyczną oś czasu, która pokazuje, co udało się osiągnąć feministkom w ciągu ostatnich 200 lat. 

Uważamy, że feminizm to pojemna kategoria i bez wątpienia wpisuje się w niego prawo do ekspresji seksualnej zgodnie z własnymi potrzebami. A według seksuolożki Betty Dodson, którą cytujemy w artykule „Dziewczyny (też) się masturbują”, samomiłość jest kamieniem węgielnym wyzwolenia kobiet. O kobiecym seksie solo piszemy specjalnie na wasze prośby, które pojawiały się w wiadomościach od was. Nie tylko piszemy o tym, w czym wspiera nas merytorycznie jak zwykle nasza ekspertka, seksuolożka Izabela Jąderek, lecz także dzielimy się własnymi doświadczeniami w tym temacie. Jeśli wy chce się z nami podzielić swoimi seksualnymi doświadczeniami/przemyśleniami, to piszcie bez wahania na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

To, że kobieca masturbacja dla niektórych stanowi oksymoron wyszło również przy okazji rozmowy z Aleksandrą Józefowską i Pauliną Trojanowską z Grupy Ponton. Pracujące z młodzieżą dziewczyny opowiedziały nam o stanie edukacji seksualnej w Polsce i tym, z jakimi pytaniami młodzi ludzie zgłaszają się do pontonowego telefonu zaufania. 

Co jeszcze? Punk rock dla dziewczyn, Soundrive Fest 2017 z silną dziewczyńską reprezentacją, Diana Grabowska z projektem „Poniżej Pasa”, artykuł o sytuacji osób transpłciowych w naszym kraju, Piotr Dobry o panseksualizmie, Anna Pajęcka o selfie-feminizmie, Mateusz Bzówka o historii tęczowej flagi, Rafał Janta o perfumach i kwestii gender. I wywiady: rozmawiamy z Edytą Bednarek, która otwarcie mówi o swojej orientacji, Mari Krystman przepytuje dla nas Wojtka Ponikowskiego, czyli ojca feministę, założyciela magazynu „Fathers”. Do tego opowiadanie, felietony, ilustracje, kolaże oraz zdjęcia. 

Tym razem dziewczyną z okładki została 19-letnia Zofia Wilczek, pływaczka i modelka. Analogowe zdjęcia zrobił Zosi Łukasz Saturczak. Znajdziecie je nie tylko na okładce, ale również w środku magazynu.

okadka Grls ROOM premiera trzeci numer lato saturczak

Fot. materiały prasowe