Targi, warsztaty, dyskusje... O ciele, seksie, przyjemnościach. Organizowane przez nas święto zmysłów coraz bliżej! Dziś przedstawiamy wam dokładny program. Wpisujcie w kalendarz! Wstęp na wydarzenie, jak i na dyskusje oraz warsztaty jest WOLNY.

4 grudnia widzimy się w Warszawie na Manifeście Zmysłów, który odbędzie się w wyjątkowej przestrzeni, czyli w Niebie. Chcemy zachęcić was do rozpieszczania samych siebie, do tego, żebyście poświęcili więcej uwagi swoim zmysłom, wykorzystali je w pełni, aby dostarczyć sobie przyjemności różnego kalibru. Chcemy celebrować przyjemność, jaką daje nam nasze ciało, nasza seksualność, bo wierzymy, że dążenie do przyjemności nadaje życiu sens i wyzwala radość, jest najlepszym remedium na zmartwienia. Do tej pory przede wszystkim pisaliśmy o tym, robiliśmy wywiady z ekspertami czy dyskutowaliśmy w redakcyjnym gronie. Czas na coś więcej. Dlatego organizujemy Manifest Zmysłów, abyśmy mogli się spotkać, porozmawiać o naszej zmysłowości i pogłębić wiedzę o niej. 

Dążenie do przyjemności nadaje życiu sens i wyzwala radość, jest najlepszym remedium na zmartwienia.

Wśród wystawców, których spotkacie podczas Manifestu i których sukcesywnie prezentujemy wam na naszej stronie, znajdą się marki prezentujące m.in. naturalne kosmetyki, zapachy do ciała i domu, rozbudzającą zmysły bieliznę (Le Petit Trou), starannie wyselekcjonowane kolekcje ubrań i biżuterii (momu, Natalia Siebuła, Anna Ławska), a także miłosne gadżety (Kinky Winky, Horn&More) i książki. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z relaksacyjnego masażu, a wasz apetyt zaspokoją Raj w Niebie ze specjalnym menu z afrodyzjakami, a także magazyn „KUKBUK” ze stoiskiem z gorącą czekoladą, którą każdy będzie mógł spersonalizować i doprawić do smaku: solą, chili, pieprzem, piankami, daktylami, ziołami. Nie zabraknie nowoczesnej sztuki inspirowanej cielesnością i zmysłami (wideoinstalacja Diany Grabowskiej, prace Iwony Demko), którą będzie można odkrywać na miejscu. Podczas wydarzenia swoją premierę będzie miał nasz feministyczny magazyn „G’rls ROOM”, którego pierwszy numer będzie można nabyć na miejscu. 

Manifest lista

Zachęcamy was gorąco do wzięcia udziału w warsztatach przygotowanych przez Instytut Pozytywnej Seksualności, podczas których dowiecie się między innymi, czym tak właściwie jest pozytywna seksualność, jak dobrać pikantny prezent, jak się zabrać za spełnianie seksualnych fantazji i spróbować swoich sił w playfightingu. Warsztaty odbędą się na antresoli. Nie obowiązują na nie zapisy, ale warto być kilka minut wcześniej, bo liczba miejsc jest ograniczona. 

Manifest program 1

Z kolei na scenie głównej odbędzie się kilka ciekawych dyskusji i wykładów. Zaczniemy od rozmowy z Hanią Rydlewską, współautorką książki „Slow Sex”, o tym, jak odkrywać swój erotyczny potencjał i sprawić, aby namiętność nie wygasła. Michelle Kapuścińska, specjalistka od zapachów związana z marką Mo61, opowie nam o zmyśle węchu i jego wpływie na nasze życie, nie tylko to erotyczne. Z kolei Anna Wysocka i Maciej Marcisz z Nowego Klubu Czytelniczego wezmą pod lupę fantazję i zmysłowość w literaturze. Później czas na zmysł smaku i siłę wpływających na niego afrodyzjaków. Ten temat poruszy wydawczyni i redaktorka naczelna wydań specjalnych „KUKBUK-a” Daria Pawlewska. My także pojawimy się na scenie, aby opowiedzieć wam o naszym nowym projekcie, czyli magazynie „G’rls ROOM”. Później na scenie pojawi się doktor Alicja Długołęcka, która opowie Pauli Szewczyk„Sztuce kochania” Michaliny Wisłockiej. Właśnie ukazało się wznowienie tego legendarnego już poradnika dla par, a w styczniu do kin wchodzi film opowiadający o życiu i pracy Wisłockiej w reżyserii Marii Sadowskiej. Możemy wam już zdradzić, że wywiad z artystką znajdziecie w pierwszym numerze „G’rls ROOM”. Będzie też coś o mięśniach dna miednicy, o czym opowie Basia Tworek ze Stanu Skupienia, jak i da wskazówki techniczne.

Manifest program 2

Na koniec zapraszamy was na film To właśnie seks w ramach Niedzielnego Wieczoru Filmowego. Bilety w cenie 10 zł będą do nabycia na miejscu przed seansem. 

Manifest program 3 

Opracowanie graficzne Małgorzata Stolińska