Girls just want to have fun - słowa piosenki Cyndi Lauper wciąż są aktualne. Chcemy się dobrze bawić. Dlatego wybieramy najciekawsze wydarzenia, które mają w sobie dziewczyńską moc. 

Czas na solidne uderzenie girl power – najnowsza selekcja to wydarzenia, na których będzie można usłyszeć najzdolniejsze przedstawicielki zróżnicowanych muzycznych nurtów. Zapraszamy na kobiecą podróż przez gatunki takie jak techno, experimental czy też indie folk.

 2

Rebeka, Hydrozagadka, piątek 24.03, 20:30

Elektryzujące produkcje Bartka Szczęsnego na pewno nie byłyby tym samym, gdyby nie wokal Iwony Skrawek  dopełniający się wzajemnie duet wspólnymi siłami sięga do kojących synthpopowych pejzaży przywodząc na myśl projekty takie jak Future Islands.

 

 

P.unity // Mango Release Party, Niebo, piątek 24.03, 20:00

P.Unity to big-bandowe uderzenie funkowej energii, w którym rolę czarującego spoiwa przyjmuje wokal Weroniki Grzesiewicz.

 

 

Mustelide, Kwadratowa, piątek 24.03, 20:00

Natallia Kunitskaya prezentuje własną interpretacją elektronicznego eksperymentalnego popu, pewnie utrzymując mocną pozycję jednej z najciekawszych zawodniczek na wschodnioeuropejskiej scenie.

 

 

Xxanaxx, Teatr Syrena, niedziela 26.03, 18:00

Klaudii Szafrańskiej i Michała Wasilewskiego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Mainstreamowa elektronika w ich wykonaniu to pewnik radiowych playlist, urzekający swoją subtelnością.  

 

 

Xeno & Oaklander / Abu Zeinah, Pogłos, czwartek 30.03, 20:00

Pierwsza z prezentowanych nazw to duet pochodzący z Brooklynu, jednak Miss Liz Wendelbo to mieszanka norweskich i francuskich korzeni. Razem z Seanem McBridem tworzą elektromagnetyczny miks brudnych synthów, eksperymentu i subtelnego wokalu. 

 

 

Dog Whistle, Klubokawiarnia Eufemia, piątek 31.03, 21:00 

Ania i Lena zdecydowanie nie są artystkami, które poddają się szufladkowaniu, szczególnie w sytuacjach koncertowych  ich nieco improwizowany repertuar w równej mierze sięga po folk, jak i energiczne disco.


Fot. materiały prasowe