Jest takie miejsce, gdzie otwarcie i rzetelnie rozmawia się o ludzkiej seksualności. W atmosferze zaufania, bez wstydu, oceniania. Gdzie zdobywa się wiedzę w teorii i praktyce. Bardzo się cieszymy, że cudowni eksperci z Instytutu Pozytywnej Seksualności znów będą z nami, tym razem podczas Tęczowego Manifestu 4 czerwca w Cafe Kulturalna. 

W Warszawie na Złoczowskiej, na zielonej Saskiej Kępiej, jest miejsce, gdzie seksualność traktowana jest jako normalny i ważny aspekt życia. To właśnie tu znajduje się Instytut Pozytywnej Seksualności. Jednak Instytut to przede wszystkim ludzie, specjaliści i zarazem świetne osoby, które służą pomocą, dzielą się swoją wiedzą w czasie warsztatów, wykładów, indywidualnych sesji.

„W Instytucie Pozytywnej Seksualności rzetelnie promujemy świadomość, odpowiedzialność za własne decyzje oraz to, że seks jest fajny i przyjemny” – powiedziała w wywiadzie do drugiego numeru „G’rls ROOM” Agata Loewe – założycielka Instytutu Pozytywnej Seksualności, psychoterapeutka i seksuolożka.

W Instytucie, w bezpiecznej przestrzeni można rozwijać swoją seksualność. Tu zdobędziemy aktualne, dokładne wiadomości na temat związków, kinków, orientacji seksualnych. Wielką siłą oprócz tradycyjnej pomocy psychoseksuologicznej są liczne i ciekawe warsztaty, szkolenia i spotkania. Na przykład o randkowaniu za pomocą aplikacji i serwisów randkowych (Tinder SOS). Albo warsztat z Playfightingu, który szczególnie polecamy – uwalniający emocje, dynamicznym, dostarczający mnóstwa śmiechu. Jest to trochę erotyczny fitness, trochę zabawa – zarówno dla par, jak i przyjaciół – wzmacniający poczucie bliskości i redukujący napięcia. Warty polecenia jest też bez wątpienia Warsztat Antydyskryminacyjny, który uwrażliwia między innymi na obecność osób LGBTQ w społeczeństwie, obalający stereotypy i uprzedzenia. W Instytucie można się też dowiedzieć, czym jest Świadomy Kink i BDSM, poszerzając granice swojej ekspresji erotycznej. Pracować nad komunikacją w związku. Zaglądajcie na profil na FB, aby śledzić na bieżąco, jakie zajęcia odbywają się w Instytucie i dołączajcie.

Podczas Tęczowego Manifestu 4 czerwca w Cafe Kulturalna eksperci z IPS-u przygotują dla was wykłady:

14:30 wykład „Wyjdę z szafy razem z Tobą – jak wspierać osoby w ich coming outach” – Wiola Jaworska, psycholożka Instytut Pozytywnej Seksualności

16:30 wykład „Geje, lesbijki, seks i potwór gender" – Jan Świerszcz, psycholog  Instytut Pozytywnej Seksualności

 1 teczowy manifest instytut pozytywnej seksulanosci

3 teczowy manifest instytut pozytywnej seksulanosci

4 teczowy manifest instytut pozytywnej seksulanosci

Instytut Pozytywnej Seksualności, Złoczowska 6D, Warszawa

sexpositiveinstitute.pl

PS

Przy okazji możecie też zrobić coś dobrego i wspierać finansowo promowanie pozytywnej seksualności w Polsce, zostając patronem/patronką Instytutu Pozytywnej Seksualności. Każda wpłata się liczy!

Fot. materiały prasowe