Już przebieramy nogami i nie możemy się doczekać. 1 i 2 lipca w Warszawie magazyn „Zwykłe Życie” organizuje totalnie dziewczyńskie wydarzenie NIECH ŻYJĄ DZIEWCZYNY! Będziemy tam i my!


Po Niech żyje papier! i Niech żyje komiks! czeka nas dwudniowe wydarzenie Niech żyją dziewczyny! Organizowane przez magazyn „Zwykłe Życie”, z którym się niezwykle lubimy, afirmujące dziewczyńskość w każdej postaci, a że wszyscy jesteśmy dziewczynami, to jak najbardziej też dla chłopaków. W pięknej kamienicy przy placu Małachowskiego będzie można wziąć udział w warsztatach, posłuchać wykładów i kupić cuda, bo ekip ZŻ zaprosiła kilkadziesiąt kreatywnych firm prowadzonych przez dziewczyny lub dla dziewczyn. Czy można sobie wymarzyć piękniejszy początek lata?

Co kupimy? Między innymi naturalne kosmetyki Jan Barba, biżuterię od Poli Zag, lniane torby, kimona i pościel od marki Łyko, kimona młodej marki Of Habit, kilimy z Łodzi, naturalne mydła, dziewczyńskie ilustracje...

2 Nzdz niech zyja dziewczyny zwyke zycie

Ciało Rolowane

Co nas czeka na warsztatach? Dowiemy się na przykład, jak wyrolować swoje ciało, by już nigdy nie czuć napiętych mięśni. Albo jak ćwiczenia z głosem mogą posłużyć rozluźnieniu ciała, a także jak wykonać odmładzający masaż twarzy. Dziewczyny z Hekla Studio wraz z miłośniczkami i miłośnikami papieru będą tworzyć zin Dziewczęce rytuały”. Z kolei z Magdaleną Rukasz z Dobrze się Składa będzie można stworzyć lampę z origami. Ewelina Klećkowska z Lucky Shirt poprowadzi zaś nietypowe koło hafciarskie, a Wiktoria Nowak z Tartaruga Studio nauczy, jak kupując sobie ciuchy, zwracać uwagę na jakość materiałów, z których są uszyte. 

Będzie też kącik urody! Dochód z niego zostanie przekazany na Fundację Centrum Praw Kobiet (która w tym roku nie otrzymała dofinansowania z Ministerstwa), więc naprawdę warto oddać się w ręce dziewczyn z Salonu Wisła, które po mistrzowsku robią manicure. A może w ręce Katarzyny Blajchert, która jako Ciach Fryzjer pomoże wam zapanować nad włosami. Z kolei Sofia Estrada Osmycka wytatuuje metodą handpoke dziewczyńskie tatuaże, które specjalnie zaprojektowała na tę okazję.

3 Nzdz niech zyja dziewczyny zwyke zycie

Magdalena Rukasz, czyli Dobrze Się Składa

I jeszcze dyskusje, rozmowy o kobiecych biznesach i modzie na feminizm. Olga Drenda, antropolożka kultury i autorka książki Czyje jest nasze życie” opowie o tym, jak działają świat, popkultura, media i relacje międzyludzkie.

My z radością nie tylko patronujemy tak zacnemu dziewczyńskiemu świętu, lecz przede wszystkim uczestniczymy wszystkimi naszymi rękami i nogami. Będziemy na miejscu z naszymi feministyczno-erotycznymi magazynami „G'rls ROOM”, jak i całym pozostałym sekspozytywnym zapleczem. Do tego  Paulina Klepacz i Aleksandra Nowak z naszej redakcji porozmawiają z seksuolożką Izabelą Jąderek o kobiecej masturbacji, bo dziewczyny (też) się masturbują! Nasza dyskusja w niedzielę 2 lipca o godzinie 12:00!

4 Nzdz niech zyja dziewczyny zwyke zycie

Hekla Studio

5 Nzdz niech zyja dziewczyny zwyke zycie

Olga Drenda

6 Nzdz niech zyja dziewczyny zwyke zycie

7 Nzdz niech zyja dziewczyny zwyke zycie

Paula Flores i Marzena Roguska, Psycha.styka

8 Nzdz niech zyja dziewczyny zwyke zycie

Kolaż Hekla Studio

Niech Żyją Dziewczyny! startuje w sobotę 1 lipca o godzinie 11:00.

Miejsce: Kamienica Raczyńskich, pl. Małachowskiego 2 w Warszawie (na przeciwko Narodowej Galerii Sztuki - Zachęta). 

Wstęp na wydarzenie jest jak zwykle bezpłatny. Na wybrane wydarzenia towarzyszące wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Śledźcie informacje na bieżąco, zapisując się na wydarzenie FB

DO ZOBACZENIA!

1 Nzdz niech zyja dziewczyny zwyke zycie

Fot. materiały prasowe