Gdzie w lipcu odbywają się najlepsze dziewczyńskie imprezy? Wystawy, koncerty, warsztaty z zakresu seksualności czy samoobrony? Sprawdzamy!

Kim Ann Foxman, Warszawa, 7 lipca, Smolna

Parkiet Smolnej rozpali Kim Ann Foxman, publiczności znana m.in. jako wokalistka Hercules & Love Affair. „Play and make music that makes you happy and people will naturally feel that honesty” – to  jej życiowe motto stanowiące idealny komentarz do jej twórczości: autentycznej i wolnej od jakichkolwiek wytycznych.

 

 

Nocny Towarzyski vol. 11: Lilly Hates Roses (live) + Kemot bday, Poznań, 7 lipca, Nocny Targ Towarzyski

Duet, w którym o stronę wokalną dba charyzmatyczna Katarzyna „Lilly” Golomska. Jako Lilly Hates Roses razem z Kamilem Durskim serwują niesamowicie chwytliwą interpretację indie popu.

 

 

Techniküm – ISNT (Behind The Stage), Poznań, 7 lipca, Projekt LAB

Isnt z wykształcenia kulturoznawczyni, zawodowo projektantka graficzna płynnie łączy swoją pasję do muzyki i obrazu. W 2009 roku założyła projekt Behind The Stage skoncentrowany na eksperymentalnej i industrialnej stronie muzyki techno.

 

 

Grand Opening x Shane Girls pres. Z miłości do kobiet, Warszawa, 8 lipca, Miłość Patio Kredytowa

Nowy projekt Shane Girls to „tworzenie sceny wolności i kobiet”, wyznaczanie „nowej jakości na queerowej scenie Warszawy”. W Patio Miłość Kredytowa zagrają dla Was Blacss, Natasha i Starka. Parkiet zapłonie – w kobiecych kolorach.

 

 

Nie/winne spotkanie o KLIT*kink, Warszawa, 10 lipca, Instytut Pozytywnej Seksualności

Spotkanie poruszające temat kink/BDSM to okazja do rozproszenia zalegających w świadomości stereotypów, zrozumienia, czym są perwersje i jak społeczeństwo je postrzega. Instytut zaprasza wszelkie osoby mniej lub bardziej identyfikujące się z kategorią 'KLIT*' (która może być kojarzona z anatomią cis-kobiet). Nazwa ta odwołuje się do WLTI* (ang. Women-Lesbian-Trans-Inter*) lub FLTI* (niem. Frauen-Lesben-Trans-Inter*).

 

 

Społeczna Joga, Wrocław, 11, 18, 26 lipca, Plac Społeczny

Na Plac Społeczny wracamy nie w celach rozrywkowych, a w celach zdrowotnych! Darmowe wtorkowe albo środowe zajęcia z jogi to dla wszystkich wrocławian dobra okazja do zafundowania sobie relaksu.

 

 

Cheap Tabacco, Wrocław, 13 lipca, Nietota

W dobie dominacji elektronicznych brzmień łatwo zapomnieć o projektach, które sięgają do gitarowych korzeni, w swojej twórczości proponując zaraźliwą dawkę bluesa i rock and rolla. Do takich zalicza się Cheap Tabacco – za wokalną stronę ich twórczości odpowiada Natalia Kwiatkowska, artystka która swoją charyzmą i energią potrafi zarazić skrajnie zróżnicowaną publiczność.

 

 

Pokój Na Lato: Młynarski Plays Młynarski, Warszawa, 15 lipca, Muzeum Powstania Warszawskiego

Interpretacje piosenek Wojciecha Młynarskiego? Przy tak unikalnym duecie ten proces nabierze kolejnych barw. Swoje siły łączą Gaba Kulka i Jan Młynarski – zabawa jazzowymi i niejazzowymi formami, dużo improwizowanej muzycznej wolności i własny pomysł na złożenie hołdu prawdziwej legendzie.

 

 

Warsztaty WenDo! Silna, bezpieczna, asertywna, Warszawa, 15 lipca, Fundacja Feminoteka

WenDo, czyli metoda przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Lekcja, która przyda się bez wyjątku każdej z nas. „Aby wziąć udział w WenDo, nie potrzeba siły ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić. W warsztatach WenDo biora udział dziewczynki od 7. roku życia oraz kobiety starsze czy z niepełnosprawnością fizyczną.”

 

 

I wanna dance with somebody who loves me – wystawa Antoniny Konopelskiej, Warszawa, KM 0

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy Antoniny Konopelskiej, artystki, która swoją twórczość skupia na obszarach obrazu i video. Jej najnowszy projekt pokazuje nieznajomych połączonych tańcem. O wokale zadbali Jakub Sikora i Alicja Boratyn.

 

Ewa Axelrad: Sztama / Shtamah, Wrocław, do 21 sierpnia, Muzeum Współczesne Wrocław

Prace Ewy Axelrad przygotowane specjalnie na wystawę w Muzeum Współczesnym Wrocław analizują mechanizmy mobilizujące mężczyzn do zrzeszania się w organizacjach oraz zatracania indywidualności na rzecz grupy, między innymi przez malowanie ciała, przywdziewanie masek, zbroi czy mundurów.

 

 

Jessie Ware, Gdańsk, 26 lipca, Stary Maneż

Jessie Ware to artystka świetnie znana ze swojej kolaboracji z producentem SBTRKT, jednak jej solowa twórczość również zachwyca publiczność na całym świecie. Jej popowe R’n’B to idealna propozycja na koniec lipca.

 

Fot. materiały prasowe 

Instagram G'rls Room

Sorry something went wrong. Here is the possible list of errors:

  • Error loading user profile items