– Zajmuję się ilustracją od zawsze, w każdym razie tak twierdzi moja mama. W Poznaniu skończyłam szkołę muzyczną i teatralną. W wieku 18 lat wyjechałam do Danii na studia designu. Od stycznia mieszkam w Los Angeles i wszystko mocno przyspieszyło – mówi nam Alicja.

1 alicja biala

Jej ilustracje to charakterystyczne twarze, różnorodne postacie. Pytana o własny styl odpowiada, że nie definiuje go, gdyż nie widzi takiej potrzeby. Zaprasza do tego samych widzów.

– Od października tego roku mam zamiar kontynuować naukę na The Royal College of Art w Londynie. Za dwa lata będę miała oficjalnie tytuł magistra sztuk pięknych. Pracuję nad pierwszą przeze mnie ilustrowaną książką, kilkoma wystawami (następne miesiące pracy to Niemcy, Polska, Turcja) oraz kilkoma kolaboracjami z duńskimi markami. Dzieje się, mam nadzieję też częściej pojawiać się w Polsce, szukam kolaboracji w kraju.

Alicja potrzebuje wsparcia, aby móc studiować na The Royal College of Art w Londynie od października. Możecie wesprzeć ją finansowo w zamian za nagrody tutaj, jak i podzielić się informacją o zbiórce ze znajomymi. 

2 alicja biala

3 alicja biala

5 alicja biala

4 alicja biala

Więcej prac Alicji: alicjabiala.com, Instagram 

Alicja Biała wraz z innymi ilustratorkami współpracuje z naszym magazynem. Publikacje o ich pracach będą pojawiać się w zakładce Wasz Pokój.

6 alicja biala

Prace publikujemy dzięki uprzejmości artystki