Dominika Suprun to młoda ilustratorka z Gdyni, która na co dzień zajmuje się także animacją. Na łamach „G'rls ROOM” opowiada nam o swojej sztuce, podejściu do niej oraz planach na przyszłość.

– Rysuję, od kiedy pamiętam, ale właściwie boję się to nazywać sztuką. Mam jakąś awersję od czasu liceum plastycznego, gdzie nazywanie siebie artystą, a swojej twórczości sztuką było uznawane za „snobizm". Teraz, jak o tym myślę, to w sumie trochę śmieszne – mówi nam Dominika.

Poza ilustracją nasza bohaterka zajmuje się też projektowaniem graficznym, próbuje animować przy okazji tworzenia gifów. Przyznaje, że czasem także pisze. I wyznaje:

– Tęskno mi do rzeźbienia w glinie, doba ma za mało godzin, niestety.

1 Dominika Suprun

– Nie czuję się komfortowo z tym, że wymaga się od twórców, aby mieli konkretny styl, po którym można ich rozpoznać – stwierdza nasza rozmówczyni. – W moim przypadku określenie go jest o tyle trudne, ponieważ nie potrafiłabym się ograniczyć do jednej stylistyki. Po pierwsze znudziłabym się, po drugie wierzę, że każdy projekt wymaga dostosowania stylistyki do charakteru i tematu, takie podejście wywodzi się pewnie w moim przypadku z wierności zasadom projektowania graficznego. Raz spotkałam się z określeniem, że moje prace są dziewczęce, ale ciężko mi się do tego ustosunkować... 

Pytana o inspiracje Dominika odpowiada, że wszystko może inspirować. Współcześnie dobrodziejstwem pod kątem inspiracji jest internet. Zwłaszcza Pinterest i Instagram – oglądanie prac innych twórców (z różnych dziedzin) może być z jednej strony dołujące, ale z drugiej motywuje do działania i otwiera głowę na nowe pomysły.

2 Dominika Suprun

– Marzy mi się wydanie książeczek dla dzieci z moimi ilustracjami, na które mam już kilka pomysłów. Planuję założenie i rozkręcenie własnej działalności. W tej chwili projekty na zlecenie to taka praca dorywcza, na etat pracuję w studiu animacji. Z animacją też zresztą wiążę plany, być może uda się zrealizować w studiu krótkometrażowy film, na podstawie mojego pomysłu – zdradza nam Dominika, a my za realizację jej planów mocno trzymamy kciuki!

3 Dominika Suprun

Więcej prac Dominiki znajdziecie tutaj:

http://dominikasuprun.tumblr.com/

Dominika Suprun wraz z innymi ilustratorkami współpracuje z naszym magazynem. Publikacje o ich pracach będą pojawiać się w zakładce Wasz Pokój.

1 girls room ambasadorki dobre sztuki

Ilustracje i zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości naszej rozmówczyni