Dobrze wam znane dziewczyny z MamyGłos jakiś czas temu ruszyły ze świetną ciałopozytywną kampanią. Wspierajcie i bierzcie udział!

Wywiad z dziewczynami z MamyGłos mogłyście i mogliście przeczytać w pierwszym numerze „G’rls ROOM”. Więc tylko w skrócie napiszę, że to inicjatywa kilku dziewczyn z Poznania i Zielonej Góry, które postanowiły działać na rzecz nastolatek w Polsce. Działają i aktywizują innych, sprzeciwiając się nierównościom, złemu traktowaniu nastolatek w szkole, w domu, w społeczeństwie. Organizują warsztaty, między innymi z samoobrony czy prawne, organizują spotkania z megababkami, wydały kolorowankę z ważnymi dla historii i nauki kobietami.

Mogłabym długo wymieniać, jednak czas na informacje o ich najnowszej inicjatywie, czyli przygotowanej we współpracy z Humanity in Action Polska (HIA Polska) kampanii #bodystory. Jej celem jest kształtowanie pozytywnego podejścia do ciała, dlatego zachęcają dziewczyny do nagrywania krótkich filmików, w których opowiadają co dla nich oznacza body positivity i jak one kształtują swój stosunek do ciała. 

Jak same piszą o akcji: „Zdałyśmy sobie sprawę, że za dużo mówi się o tym, jakie ciało powinno być, a za mało o tym, jak trudno jest w ogóle mieć ciało. Ponieważ MAMY GŁOS, postanowiłyśmy go użyć. Przez następnych kilka miesięcy będziemy nadawać o body positivity, czyli ciałopozytywności. Zaprosiłyśmy kilka osób do podzielenia się z nami historiami ich ciał.

Poza tym dziewczyny ruszyły też z akcją crowdfundingową, za pośrednictwem której zbierają fundusze na organizację warsztatów dotyczących ciałopozytywności dla nastolatek, które swoimi doświadczeniami będą mogły się podzielić potem ze znajomym, jak i koleżankami i kolegami ze szkoły na lekcjach wychowawczych. Pieniądze z kampanii zostaną przeznaczone na wynagrodzenie trenerki/trenerek, a także poczęstunek.

Wspierać dziewczyny i ich działania można więc finansowo. Można też nagrać krótki (10-30-sekundowy filmik), nawet telefonem, w którym podzielicie się swoją historią, opowiecie o swojej relacji z ciałem, o swoim ciele w ogóle czy o jego konkretnej części. Następnie wideo wraz z hasztagiem #bodystory należy zamieścić w mediach społecznościowych (Facebook i/lub Instagram), otagować Mamy Głos i już. Dzięki wsparciu anonimowej fundatorki za każdy udostępniony filmik zbiórka zostanie zasilona kwotą 5 zł.