Dziś w WASZYM POKOJU Paulina Kucharczyk, liderka zespołu stojącego za świetnym projektem „Pads for us”, która opowiada o tym, jak doszło do jego powstania. Ogromnie się cieszymy i kibicujemy!!!

Wszystko zaczęło się od podjęcia decyzji o udziale naszej pięcioosobowej grupki 17-latków w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. To wspaniała inicjatywa, w której każdy zespół tworzy swój własny projekt społeczny realnie wpływający na otoczenie. Przez okrągły miesiąc nasz pomysł (nie ukrywam: wymuszony) dotyczył bezpieczeństwa w internecie. Projekt, jakich wiele.

Na jednym ze spotkań projektowych naszła nas niezwykle błyskotliwa myśl, wypowiedziana nie do końca na serio. Jedna z nas pochwaliła się, że ostatnio przeczytała w „Grls Room” artykuł „Okres: kwestia luksusowa” i padło przełomowe zdanie: „Ej, a jakby tak do publicznych toalet wprowadzić darmowe podpaski?!”. Nagle okazało się, że miałyśmy w swoim „okresowym” życiu wiele przykrych historii, które takie rozwiązanie mogłoby wykluczyć. Oczywiście, wiedzieliśmy, że temat okresu w naszym kraju to wciąż coś, o czym wspomina się szeptem. To nie powstrzymało nas jednak przed poruszeniem dziesiątek instytucji i partnerów, aby pomogli nam w realizacji akcji o dumnej nazwie „Pads for us”. Odzew jak narazie jest wspaniały. Już kilkanaście instytucji wyraziło chęć postawienia pudełka z darmowymi środkami w swoich toaletach (dodajmy, że nasze miasteczko, w którym przeprowadzamy akcję, nie jest zbyt duże). My pomagamy uzupełniać je regularnie przez miesiąc, żeby łatwiej było im kontynuować inicjatywę samodzielnie. Naszym największym sukcesem jest perełka, członek zespołu płci męskiej, który nie wstydzi się angażować w działania na rzecz równóści kobiet i menstruacji na godnym, europejskim poziomie. Bez tabu. Czy Polska jest gotowa na darmowe środki menstruacyjne w publicznych toaletach? OCZYWIŚCIE! Zacznijmy więc malutkimi krokami działać i razem stwórzmy coś wielkiego!

2 Pads for us 

PADS FOR US na Facebooku

PADS FOR US na Instagramie

Fot. materiały prasowe