Pochodząca z Kielc artystka wydała właśnie debiutancką płytę. Płytę, która przenosi do innego, magicznego świata. Poetyckie teksty o miłości, namiętności, pragnieniach to coś, za czym nieustająco tęsknimy. Posłuchajcie a będziecie tęsknić za głosem Ilony.

Wydanie albumu „Śnił mi się raj”  to efekt udanej akcji crowdfundingowej na portalu OdpalProjekt (udało się zebrać 104% oczekiwanej kwoty). Jak się okazuje piosenka poetycka to kategoria, która interesuje słuchaczy i nie trzeba tanecznych bitów, aby skłonić ludzi do wsparcia wartościowego projektu. 

Na płycie znalazło się dziesięć utworów o miłości autorstwa Marka Tercza oraz polska wersja piosenki „Into my arms” Nicka Cave'a. Tworzą one niezwykłą, wielobarwną opowieść o pragnieniu i namiętności. Za oprawę muzyczną odpowiadają Łukasz Kowalski, Paweł Piotrowski i pojawiający się gościnnie Michał „Jelonek” Jelonek. Materiał był już grany na żywo i spotkał się z pozytywnym odbiorem publiczności.

Ilona Sojda to jedna z najciekawszych postaci polskiej piosenki poetyckiej ostatniej dekady, o kryształowo-przejrzystym niemal głosie. Laureatka m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Szczególne uznanie przyniósł jej występ w krakowskiej synagodze Tempel w październiku 2008 r. Ma za sobą udział w kilkudziesięciu koncertach telewizyjnych, współpracę z teatrami, m.in. Teatrem STU w Krakowie, oraz takimi osobowościami sceny i estrady jak Janusz Grzywacz i Milo Kurtis. W zeszłym roku jako solistka brała udział w nagraniu „Lamentu Świętokrzyskiego” z muzyką Michała Lorenca.

1 ilona sojda

Więcej o płycie i jej obszerne fragmenty można znaleźć pod adresem: https://ilonasojda.bandcamp.com/

Płyta dostępna jest w sklepie internetowym: https://sklep.strefapiosenki.pl/pl/p/Ilona-Sojda-Snil-mi-sie-raj/166

www.ilonasojda.pl 

Fot. materiały prasowe