Idealna szminka? Niezależnie od sezonu – perfekcyjnie dobrana do typu urody. Podpowiadamy, które kolory są najlepsze na lato i jak je dopasować do siebie. 

Lato rządzi się swoimi prawami. Jest ciepło, usta pierzchną i nawet najpiękniejsza szminka będzie wyglądała na nich nieestetycznie. Dlatego trzeba zadbać przede wszystkim o pielęgnację – robić delikatne peelingi i stosować środki ochronne z filtrami przeciwsłonecznymi, jak na przykład balsam do ust SPF 20 Iwostin Sensitia, przeznaczony do codziennej pielęgnacji suchych, wrażliwych i spierzchniętych ust.

Kolejna sprawa to kolor. W tym sezonie wybór jest spory. Od bardzo naturalnych beżowych i pudrowych odcieni, przez soczyste, intensywne róże i pomarańcze po nieco mroczne i ponętne odcienie owoców leśnych. Co zatem wybrać? Po pierwsze, należy zdecydować, czy ma być naturalnie czy ostro; pomarańczowo, czerwono czy różowo. Zapomnijmy o podziałach typu czerwień dla cery ciepłej, róż dla chłodnej. I róż, i czerwień występują w tylu wariantach, że dobierzemy je do naszej tonacji. Jeśli jest ona ciepła, wypróbujmy beże i róże z domieszką złota, pomarańcze i korale, pomidorowe czerwienie. W przypadku chłodnej karnacji szukamy chłodnych pomadek. Przy bardzo jasnej cerze sprawdzą się odcienie pastelowe. Nie bójmy się też pomarańczu, bo na przykład w mlecznym wydaniu traci on swój ciepły charakter, a nabiera ostrości. Co jeszcze? Brudne róże i czerwienie, czysta fuksja, jagoda, śliwka.

Dobierając pomadkę, nie malujmy nią ręki, a przyłóżmy ją do twarzy w okolicach ust. Najlepiej jest wypróbować upatrzony kolor na ustach. Poprośmy o zdezynfekowanie testera i sprawdźmy, jak ostatecznie wygląda w połączeniu z odcieniem naszych warg.

 

CIEPŁO

1. Kiss Pop Marc Jacobs/Sephora 119 zł, 2. Be Legendary Smashbox/Sephora 90 zł, 3. Addict Tie Dye Dior 155 zł, 4. Aqua Laque Bourjois ok. 50 zł, 5. Bright Lipstick Dr Irena Eris Provoke 59 zł, 6. Rouge Automatique Shine Guerlain 165 zł, 7. Pure Color Envy Shine Sculpting Lipstick Estée Lauder 135 zł, 8. M.A.C 86 zł, 9. Rouge Coco Shine Chanel ok. 130 zł, 10. Le Marc Marc Jacobs/Sephora 125 zł. 

 

ZIMNO

 

1. KissKiss Guerlain 165 zł, 2. Art Design Collistar/Douglas 99 zł, 3. Colour Rush Rimmel ok. 25 zł, 4. Aqua Laque Bourjois ok. 50 zł, 5. Pop Lip Colour Clinique 99 zł, 6. Revolution Urban Decay/Sephora 89 zł, 7. Pure Color Envy Shine Sculpting Lipstick Estée Lauder 135 zł, 8. Shine Lover Lancôme 125 zł, 9. Make Up For Ever/Sephora 105 zł, 10. Le Marc Marc Jacobs/Sephora 125 zł. 

 

Opracowanie graficzne Małgorzata Stolińska dla enter the ROOM na podstawie materiałów prasowych