Gust kreuje się od najmłodszych lat. To jakiej muzyki słuchamy, jak się wypowiadamy, jak wygląda nasze otoczenie, ubranie – dzieci chłoną wszystko, jak gąbka. Przy wyborze prezentów mikołajkowych warto zwrócić na to uwagę.

Niektórzy rodzice w kwestiach materialnych są bardzo liberalni. Pozwalając na samodzielny dobór codziennej garderoby czy zabawek uczą swoje dzieci nie tylko samodzielności, ale też logicznego myślenia. Mało kto potrafi jednak uzbroić się w cierpliwość, kiedy widzi kilkulatka bardziej przebranego niż ubranego. Do tego z dudniącą irytującym dźwiękiem, multi-kolorową zabawką. Dlatego zakupy warto robić samemu i stworzyć na tyle bezpieczną paletę możliwości, by obie strony były zadowolone. W praktyce nie zawsze tak to wygląda, zwłaszcza kiedy przedszkolak chce mieć dokładnie taką samą zabawkę jak kolega, a różowy jest bardziej atrakcyjny niż biały. Wtedy nawet najwięksi esteci muszą odpuścić wszelkie negocjacje, bo gra na pewno nie jest warta świeczki. Wystarczy poczekać na odpowiednią okazję i poza całą listą prezentów skierowaną do Mikołaja, wybrać coś ekstra. Niekoniecznie tylko dla siebie.

Projektanci wiedzą jak ucieszyć oko tych młodszych i starszych. Znajdujemy odwołania do tradycyjnych form, choć to często nowoczesne wersje tego, co ponadczasowe. Jak minimalistyczna wersja konia na biegunach Rocky z kolekcji Magis Me Too, wykonanego z rotacyjnie kształtowanego polietylenu czy domek dla lalek, utrzymany w nowoczesnym, surowym stylu od marki Boomini. Jednak nic nie pobije kołyski i samochodu dla dzieci projektu Niki Zupanc. Eleganckie, dowcipne i na wysoki połysk. Taki design lubimy!

zabawki

 

1. samochód Konstantin B, proj. Nika Zupanc, Atak Design, ok. 5022 zł; 2. lampa Miffy, Mr Maria, Scandikids.pl, 665 zł; 3. pingwin Zuny, od 29 euro; 4. kołyska Boris, proj. Nika Zupanc, Atak Design, ok. 4916 zł; 5. maszyna do waty cukrowej, Empik, od 169 zł; 6. krzesła-stoliki Le Chen Savant, Cube, od 839 zł; 7. krzesłko bujane Dodo, Magis Mee Too, Rossi.pl, 723 zł; 8. poduszka Oyoy, Scandikids.pl, 165 zł; 9. dom dla lalek Mini Woody, Boomini, 1890 zł; 10. koń na biegunach Magis Rocky, Ipnotic Store, 2841 zł; 11. słonik Sebra, 165 zł; 12. zestaw do tenisa stołowego Umbra 179 zł, Czerwonamaszyna.pl

Fot. opracowanie graficzne Małgorzata Stolińska dla enter the ROOM na bazie materiałów prasowych