Przedświątecznej gorączce towarzyszą od lat liczne targi modowe. Jednak to, co kiedyś unikatowe i wyjątkowe, stało się dziś masowe. Dlatego dla szukających oryginalnej alternatywy powstał sezonowy showroom w przestrzeni galerii sztuki. 

obejrzyj galerię zdjęć

Tłumy wśród gęsto zastawionych wieszaków potrafią prawdziwie zniechęcić. Ubrania, dodatki i akcesoria, powtarzające się wzory oraz kolory. Coraz trudniej znaleźć coś wyjątkowego, a tym bardziej zebrać myśli, kiedy wokół głośno i ciasno. Podobne inicjatywy omijamy szerokim łukiem, ale w przypadku Showroomu w Ney Gallery możemy liczyć nie tylko na dokładną selekcję eksponowanych produktów, ale też ich staranne rozmieszczenie. W przestrzeni sal Ney Gallery w Warszawie pojawią się dzieła rodzimych projektantów, ale też prace największych klasyków fotografii. Zdjęcia Ryszarda Horowitza, prekursora cyfrowej fotografii, Chrisa Niedenthala, Tomka Sikory, Tomasza Tomaszewskiego czy Krzysztofa Gierałtowskiego można będzie nie tylko kupić, ale oglądać w ramach wystawy od 16 grudnia do 12 lutego. Obok ikon pojawią się też mniej znani, ale utalentowani i stale współpracujący z galerią fotograficy. 

Oprócz sztuki, pojawią się też ważne obiekty ze świata mody i designu. W tym dmuchane meble Oskara Zięty, biżuteria Katarzyny Stanny czy Kariny Królak, a także inspirowane dalekowschodnią estetyką akcesoria od Kaaskas. Nie zabraknie też książek i albumów, w tym autobiografii Ryszarda Horowitza Życie Niebywałe. Wspomnienia fotokompozytora i To co trwałe. Górale. Tradycja i wiara Tomasza Tomaszewskiego. 

Polecamy.

11

Fot. Ryszard Horowitz