Angielska porcelana Bone China z dodatkiem czarnego pigmentu. I twarz z formy do produkcji przedwojennych lalek. Oto jedna z najpiękniejszych filiżanek na świecie. I jeszcze jedno: to projekt polskiego studia ENDE.

Porcelana ENDE jest delikatna. Natalia Gruszecka i Jakub Kwarciński, założyciele studia projektowego, stawiają na najwyższej jakości produkt bazowy, dzięki czemu biorąc do ręki każdy z ich projektów, mamy wrażenie że jest tak kruchy, jak legendarne filiżanki, z których pijali chińscy cesarze. Projektanci zapewniają jednak, że filiżanka Główka przetrwa nawet kąpiel w zmywarce.

Gruszecka znana jest z poczucia humoru w designie i zbliżonej do doskonałości delikatności. Stęskniona za porcelanowymi, przedwojennymi zabawkami, postanowiła przywrócić je do życia w całkiem nowej formie, zmieniając ich znaczenie i przeznaczenie.

Powstały filiżanki w bieli i czerni, które wypełnione kawą czarną lub z mlekiem wyglądają spektakularnie. Białe Główki są szkliwione, czarne matowo-satynowe na zewnątrz i szkliwione w środku. Czy jest coś przyjemniejszego niż napój podany w takm naczyniu?

Produkty ENDE doceniane są nie tylko w Polsce, ale także na świecie, m.in. w Europie, Stanach Zjednoczonych, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Australii. 

Fot. mat. promo.