Wydarzenie, na które czeka każdy miłośnik sztuki współczesnej zbliża się wielkimi krokami. International Art Fair 2016 już w kwietniu. Rezerwujcie termin!

Targi obejmą powierzchnię ponad 3000 m² Stadionu Narodowego w Warszawie. W pierwszej edycji będziemy gościć blisko 100 wystawców. Już teraz mamy zarezerwowane 15% powierzchni wystawowej. Czwartek i piątek, czyli pierwsze dwa dni targów, będą dedykowane gościom związanym z branżą m.in. kolekcjonerom, projektantom wnętrz, architektom, sieciom handlowym multibrandowym. IAF będzie platformą współpracy biznesowej. Zależy nam też, aby w targach udział wzięli wystawcy z krajów nadbałtyckich, ale też nasi najbliżsi, europejscy sąsiedzi, mówiła w kwietniu ubiegłego roku, w wywiadzie dla enter the ROOM Beata Roszkowska, Prezes Art Fair sp. z o. o.

Od 7 do 10 kwietnia Stadion Narodowy w Warszawie będzie gościć współczesnych twórców sztuki wizualnej, wzornictwa i mody z całego świata. Tym samym Warszawa ma szansę dołączyć do szacownego grona miast europejskich, w których od dawna organizowane są podobne wydarzenia. Podczas pierwszej edycji targów zobaczymy prace m.in. chińskiego artysty i fotografa Fu Wenju, Jonathana Wrighta, wykonującego mechaniczne konstrukcje obrazujące nowoczesne społeczeństwo czy abstrakcyjne malarstwo Martona Romvari z Budapesztu. Dziesiątki prezentowanych dzieł to okazja do poznania i zgłębienia doświadczeń dotyczących różnych kultur, współczesnych nurtów, a także wymiany biznesowej, której sztuka od dawna jest ważną częścią. Nie zabraknie tu zagranicznych galerii, jak Galerie CONTINI ART oraz TAG FINE ARTS z Wielkiej Brytanii, Galeria Dienstgebäude Art Space Zurich ze Szwajcarii, białoruska A&V, Galeria TSEKH z Ukrainy i ALLUDO ROOM GALLERY z Austrii, polskich reprezentantów — SOCATO, Galeria ESTA, BETA 16, Why Art oraz Shoot me, a także przedstawicieli biznesu, kolekcjonerów i kuratorów, którzy poza warstwą wizualną doceniają niesłabnące zainteresowanie rynkiem dzieł sztuki. Jednak International Art Fair 2016 to przede wszystkim wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych sztuką współczesną, również tych, którzy dopiero zaczynają z nią swoją przygodę. Informacje o wystawcach i wydarzeniach pojawią się już wkrótce na art-fair.pl.

1

Fu Wenju

 

3

Marton Romvari

 

4

Jonathan Wright