Towarzyszy nam codziennie. Potrafi zbudować nastrój, zmienić nasze nastawienie do rzeczywistości, ale też wywołać barwne wspomnienie. Muzyka to już nie tylko tło, ale nieodłączny element świętowania. Szczególnie w Walentynki!

Oddziałuje nie tylko na nasz umysł, lecz także na ciało. Sposób myślenia i sfera emocjonalna są od niej silnie zależne. Muzyka ma w końcu mocniejszy przekaz niż słowa czy obraz, a nerwy słuchowe to najwrażliwsze z ludzkich zmysłów. Jej związek z medycyną był znany od starożytności. Muzykolog Julius Portnoy w książce Music in the Life of Man podkreśla znaczenie pozytywnego wpływu dźwięków na organizm, w tym redukcję stresu, obniżenie ciśnienia i pobudzanie różnych obszarów mózgu. Słuchajmy więc selektywnie, dla przyjemności i na zdrowie!

Od romantycznych i słodkich kawałków, wywołujących radość i wzruszenie, po te będące najlepszym lekiem na złamane serce. Mądre, lekkie i zabawne. Na walentynkowy dzień wybraliśmy eklektyczną mieszankę stylów, która odzwierciedla gusta i nastroje naszej redakcji. Wspólny mianownik? Zero nudy przy jednoczesnym stworzeniu nastroju intymności. Muzyka na randce musi być intrygująca – na zmianę wyważona, bazująca na wrażliwości odbiorcy, ale też pełna skrajnych emocji i porywająca do tańca. Poznajcie nasz wybór walentynkowych dźwięków, stworzony we współpracy z serwisem TIDAL. Dzięki akcji Muzyka przeszła do Play użytkownicy sieci Play mogą korzystać z pełnej wersji platformy przez dwa lata, zupełnie za darmo. Miłego słuchania!