Jak pisać o modzie, żeby uniknąć sztampy i trafić do czytelnika? A do tego dostać się na staż w redakcji enter the ROOM? Wziąć udział w VIII edycji Warsztatów Dziennikarstwa Modowego Fashion Project, który odbędzie się 19-20 marca w Warszawie.

VIII edycja Warsztatów Dziennikarstwa Modowego Fashion Project to szansa dla tych, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą mody, a zwłaszcza z dziennikarstwem modowym, a więc dla studentów szukających zawodowych inspiracji, profesjonalistów, którzy na co dzień związani są ze światem mody, ale również kreatywnych osób, które pragną zgłębić swą wiedzę.

Tym razem uczestnicy dowiedzą się, jakie są różnice między prasą drukowaną a informacjami publikowanymi w Internecie, poznają proces powstawania gazety oraz na czym właściwie polega praca dziennikarza modowego. Goście zaproszeni na warsztaty omówią zagadnienia związane z opisem kolekcji, zdradzą tajniki prowadzenia wywiadu i przygotowania reportażu modowego oraz to, jak wygląda budowa działu mody w magazynach. Swoją wiedzą podzielą się zawodowi dziennikarze współpracujący z magazynami, telewizją, radiem i portalami internetowymi: Karolina Sulej, Anna Konieczyńska, Artur Wolski, Gabriela Czerkiewicz, Przemek Karolak, Dorota Chrobak, Zuzanna Lewandowska.

Organizatorzy wyłonią też jedną osobę, którą zaprosimy na bezpłatny staż w redakcji enter the ROOM z możliwością podjęcia płatnej współpracy po jego zakończeniu.

Wszelkie pytania i zapisy należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fashion project

Fot. materiały prasowe