Na dłuższą trasę, trening w skateparku czy przemieszczanie się po mieście? Wybór deski na kółkach z całą gamą wzorów, kształtów i kolorów może wydawać się trudny. Nic bardziej mylnego!

Idzie wiosna, a wraz z nią słońce, szorty i więcej czasu spędzanego na świeżym powietrzu. Wsiadamy na rowery, zakładamy rolki, ale deskorolka brzmi ciągle najgroźniej. Zacznijmy od tego, że jedynym sposobem na uniknięcie wywrotki jest pozbycie się strachu przed tym bolesnym faktem. Ochraniacze nie pasują co prawda do przemyślanej przez nas stylizacji, ale to jednak lepsze od siniaków i zdartych kolan. Najłatwiejszy wydaje się longboard – większa powierzchnia, większe rozstawienie trucków. Im szersza deska, tym łatwiej się na niej utrzymać. Sam jej wybór może wydawać się bardziej kwestią estetyczną, ale musimy pamiętać też o jej przeznaczeniu.

Deski kompletne dobieramy indywidualnie, odpowiednio do potrzeb klienta – może to być deska na skatepark, longboard na długie trasy czy fiszka lub cruiser do łatwego przemieszczania się po mieście  mówi Zofia Kosińska z California Skateshop. W razie czego na miejscu służą radą i serwisem. Zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych Riderów.

My proponujemy te przyciągające uwagę i podkreślające styl. Resztę zostawiamy profesjonalistom. 

skateboard

1. California Skateshop, 229 zł; 2. Mounir Fatm, wzór; 3. Jean Jullien x colette Skate Deck, wzór; 4. Saint Laurent, wzór; 5. California Skateshop, 549 zł; 6. 10.2IN X 31.2IN Simpson the Homer Cruzer; 7. The Skateroom, wzór; 8. i 9. 9.58IN X 39.0IN MARVEL SPIDERMAN hand pintail Cruzer 135,95 dol.; 10. Dime x Alltimers, wzór; 11. Supreme, 49 dol.; 13. Stefan Marx x 5BORO NYC, wzór; 12. i 14. Decathlon 299,99 zł; 15. Decathlon 399,99 zł.

 

Fot. opracowanie graficzne Małgorzata Stolińska