Marihuana jest znana od tysiącleci. W niektórych wyznaniach uznawana jest za „posłańca” komunikującego się ze światem nadprzyrodzonym. Może też być „posłańcem”, który rozprawi się z naszym bólem menstruacyjnym. 

Każdego miesiąca nadchodzą te okropne dni, kiedy dostajemy okresu. Szpikujemy się różnymi tabletkami, aby normalnie, bez bólu i problemu funkcjonować. Niektóre kobiety odczuwają jednak tak silne bóle, że nie pomagają nawet najmocniej działające pigułki a czasem nawet kroplówki. Okazuje się, że jest rozwiązanie. Bezpieczne, pomocne i nieszkodzące naszemu żołądkowi i wątrobie.

Foria Relief to pierwszy i jedyny czopek dopochwowy z marihuaną. Powstał na bazie konopi i ma na celu maksymalnie zwiotczyć mięśnie, aby pomóc w pozbyciu się bólu. Badania dowiodły, że marihuana ma właściwości łagodzące ból bez wywoływania działania psychoaktywnego. Czopek na jej bazie blokuje również mechanizmy, które powodują stan zapalny. Foria Relief składa się tylko z trzech składników: organicznego masła kakaowego, dwutlenku węgla powstałego z ekstraktu oleju z konopi oraz kannabidiolu (CBD). Każda porcja zawiera 60 mg THC i 10 mg CBD i jest przeznaczona do wprowadzania dopochwowo, tak, aby dostarczyć dawkę najbliżej miejsca, w którym odczuwamy dyskomfort i skurcze. Przy tym nie zakłóca naturalnego pH pochwy.

Działanie środka zaczyna się po około 20 minutach od aplikacji, czyli prawie po takim samym czasie, jak po zastosowaniu większości doustnych leków przeciwbólowych, a skutek jest silniejszy. Czopki są niewielkie, więc nie kolidują ze stosowaniem tamponów czy kubeczków menstruacyjnych. 

Foria Relief jest obecnie dostępna w Kolorado, gdzie marihuana jest legalnie używana w celach leczniczych i rekreacyjnych. Opakowanie zawiera 4 czopki i kosztuje 44 dolary. Lek jeszcze nie został oceniony przez amerykańską Agencję Żywności i Leków, co może zniechęcać niektóre kobiety do wypróbowania go. Niemniej jednak dla wielu z nich będzie to wybawienie. Po raz kolejny dowiedziono, że marihuana jest ratunkiem w medycynie. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość, aż w polskich aptekach dostępne będą medykamenty na bazie konopi.