Twardo na ziemi, ale z głową w chmurach na niebieskim niebie. Taki jest mężczyzna Terre d’Hermès, zapachu, który od dziesięciu lat niezmiennie dostarcza pomarańczowej radości.

Czuć zapach ziemi, leżąc wyciągniętym na plecach, oczy wpatrzone w niebo…

Jean-Claude Ellena, twórca Terre d’Hermès

terre hermes perfum news2

Historia zapachu Terre d’Hermès zaczyna się w 2006 roku od podniesienia garstki pomarańczowo-czerwonej ziemi i rzucenia jej wysoko w powietrze. Ten symboliczny akt łączy żywioły, a mężczyznę wyposaża w zdolność ich transformowania. Z ziemi do nieba, z powietrza do wody. Mężczyzna staje się współczesnym alchemikiem, obcuje z żywiołami, doświadcza ich i je przemienia. Ziemia, skała, krzemień. Zieleń, drewno, żywica. Cytrusy, powietrze, wiatr. Kompozycja otwiera się iskrzącymi niczym krople wody na skale cytrusami – pomarańczą i grejpfrutem. Serce zapachu to skała – mineralna nuta otrzymana przez zastosowanie akordu krzemienia, nuty pieprzu i geranium. W bazie schodzimy do jej głębi. Tu zapach ukorzenia się za sprawą wetywerii, twardnieje dzięki cedrowi i ociepla żywicą benzoesową. Idealnie zbalansowana całość pozostaje bardzo w duchu Hermès. Luksusowy, ale bezpretensjonalny. Wyrafinowany, ale bezpośredni i namacalny. Pewny siebie, ale dyskretny. Uniwersalny. O poranku energetyzuje. W ciągu dnia stabilizuje. Wieczorem ujmuje. Prosta układanka i tak wiele możliwości.

Charakterystyczny flakon, w którym zamknięto zapach, doskonale opowiada o zachodzącej wewnątrz przemianie żywiołów. Prosta, prostokątna bryła opiera się na pomarańczowej literze H – symbolu domu Hermès. To osadzenie na ziemi. Ramiona flakonu połyskują metalem odbijającym niebo. To ukłon w kierunku powietrza. Proste liternictwo nazwy w kolorze pomarańczowym i brązowy korek ukrywający wysuwany mechanizm spray’u dopełniają całości, czyniąc z flakonu małe dzieło sztuki i wybitnie męski gadżet.

terre hermes perfum news

W roku 2009 do rodziny Terre dołącza wersja Pure Perfume. Oryginalny flakon przybiera kształt kwadratu. Jest bardziej przysadzisty, co ma wyrażać zmianę, która zaszła w samej kompozycji. Wersja perfumowana to szyprowo-drzewna kompozycja uwydatniająca gęstość i moc zapachu, który wzbogacono o nutę mchu dębowego. Najmłodszy członek pomarańczowej drużyny to Terre d’Hermès Eau Très Fraîche. Smukły, ultrapłaski flakon zwieńczony tym razem białym korkiem to kolejna transformacja żywiołów, jaką serwuje nam Hermès. Tu do głosu dochodzi woda. Woda, która wypływa z ziemi i spada z nieba. Woda, która tworzy życie. Ta letnia, świeża twarz zapachu zachwyca chłodnym aldehydowym akordem i musującymi, zmrożonymi cytrusami. Eau Très Fraîche ze swoim białym zwieńczeniem jest jak kropka nad i. Linia to człowiek twardo stojący na ziemi, kropka do jego duchowość. Są nierozłączni.

terre hermes perfum news 2016

Każdego roku marka Hermès celebruje swoje dziedzictwo i kompozycję Terre d’Hermès, wypuszczając limitowaną edycję flakonu zwaną Flacon H. Butelka perfum za każdym razem jest dekorowana innym motywem nawiązującym do symbolu domu litery H. W tym roku, dla uczczenia dziesiątej rocznicy wprowadzenia zapachu Terre d’Hermès na rynek, marka przygotowała nie lada gratkę dla wiernych fanów i kolekcjonerów kompozycji. Edycja limitowana wody toaletowej i wersji perfumowanej pojawią się w specjalnej jubileuszowej odsłonie. Flakony zostały ozdobione motywami z poprzednich edycji Flacon H. W sumie dla każdej z koncentracji stworzono 3 różne projekty flakonów, które spakowane są w identyczne pudełka. Kupując więc Terre d’Hermès Flacon H 2016 w wersji toaletowej lub Pure Parfum do końca nie wiemy, na który z flakonów trafimy.

 

KONKURS

Redakcja enter the ROOM przygotowała konkurs, w którym wygrać można jeden z unikatowych limitowanych flakonów zapachu. Wystarczy napisać z czym kojarzy wam się zapach ziemi. Zapraszamy w poetycko-zapachową podróż poprzez żywioły. 

Na zgłoszenia czekamy do 17 marca (do godz. 23:59). Wysyłajcie je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Najlepszą według nas wypowiedź pisemną nagrodzimy flakonem wody toaletowej Terre d’Hermès. Szczegółowy regulamin konkursu do pobrania poniżej.

 

Aktualizacja 18 marca 2016

WYNIKI KONKURSU

Flakon wody toaletowej otrzymuje Maciej Żmuda.

Zwycięzcy gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zgłoszenia i interesujące wypowiedzi.

 

Regulamin konkursu

 

Opracowanie graficzne Małgorzata Stolińska dla enter the ROOM