Czy perfumy mogą mieć coś wspólnego z ekologią? Zdecydowanie tak, pod warunkiem, że stworzy je ekologiczna córka Beatlesa – Stella McCartney, a ich twarzą zostanie Grimes.

Stella McCartney ogłosiła na swoim Instagramie, że twarzą jej nowych perfum POP zostanie znana kanadyjska wokalistka Grimes. Stella McCartney znana jest nie tylko ze swoich projektów modowych, lecz także ze swojej działalności na rzecz ekologii. Projektantka jest laktowegetarianką oraz czynną działaczką wspierająca PETA. Dlatego też wybór Grimes na gwiazdę akcji reklamowej jej nowych perfum nie był przypadkowy. Piosenkarka wielokrotnie podkreślała, że tematyka ekologiczna jest jej bardzo bliska.

Claire Boucher, czyli Grimes, w jednym z wywiadów powiedziała, że powinniśmy natychmiast  zaprzestać wydobycia ropy naftowej. W przeciwnym razie wszyscy umrzemy na raka. Żeby przetrwać, świat potrzebuje zielonej dyktatury. Nawet pozornie drobny gest może pomóc w ochronie środowiska. Księżniczka elektroniki przyznała, że zawsze zabiera ze sobą nóż i widelec, żeby nie musieć  używać sztućców z plastiku.
 
POP mają być perfumami o słodkim, przyjaznym dla środowiska zapachu tuberozy i drzewa sandałowego. Projektantka zapowiedziała, że produkcja perfum odbędzie się w sposób jak najmniej ingerujący w środowisko. Zapach ma zostać zapakowany w karton produkowany wyłącznie z włókna drzewnego pochodzącego z lasów zarządzanych w sposób nienaruszający równowagi ekologicznej.

Grimes Stella McCartney perfumy 2

Grimes swoją ostatnią płytę Art Angeles wydała w listopadzie 2015 roku. Według krytyków album nie dorównuje poziomem jej poprzednim dokonaniom. Zarzucono jej wręcz niespójność i brak kreatywności. Fani jednak wciąż są po stronie Grimes. Doceniają jej autentyczność i nieszablonowość. W lipcu słodkie dziecko electro po raz kolejny zawita do Polski i wystąpi w Gdyni podczas Open’er Festival.

Kontrowersyjność Grimes i wyczucie stylu Stelli McCartney to z pewnością gwarancja nietuzinkowego zapachu. Oprócz Grimes w kampanii perfum pojawi się też Kenya Kinski-Jones, córka słynnej Nastassjii Kinski. Sama Stella mówi o nich: POP to dusza. To celebracja tego ekscytującego czasu, kiedy stajesz się niezależna. To wolność i początek życia z dala od sądów i etykietek.

Perfumy POP będą dostępne w wybranych sklepach a także na stronie stellamccartney.com już od 24 marca.

Grimes Stella McCartney perfumy 3

Grimes Stella McCartney perfumy

Fot. Instagram @stellamccartney