Wszyscy czekamy na te kilka dni, podczas których będzie można złapać oddech. Podpowiadamy, co warto ze sobą zabrać, by dobrze spędzić majówkę – czy to na odległej, egzotycznej plaży czy w pobliskim parku.

Sezon piknikowy czas zacząć! Pogoda jeszcze pozostaje zmienna, ale już można szykować się do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Samemu z książką lub z przyjaciółmi. Aktywnie lub wylegując się na trawie i nie ruszając się przez cały dzień. W końcu od czasu do czasu lenistwo jest wysoce wskazane i nikt nam go nie zabroni. Co może się przydać podczas tych leniwych, majowych dni?

Warto uzbroić się w cienki, lekki koc, może w modne w tym sezonie wzory boho? Kolekcję inspirowaną stylem gypset przygotowała między innymi Zara Home. Najbardziej zagorzali wielbiciele pikników mogą ostrzyć sobie zęby na wiklinowe kosze, w których zmieszczą się świeże owoce, warzywa, przekąski, wino oraz komplet talerzy i sztućców. Oferta jest coraz szersza – różnokolorowe kosze piknikowe znajdziemy już nie tylko w zagranicznych sklepach internetowych, ale i na stronach takich jak Fide.pl czy w sieciówce Home & You. Zawsze można też po prostu pożyczyć kosz od babci.

W terenie przyda się również muzyka, a co za tym idzie przenośne głośniki na przykład Bluetooth Bose dostępne na stronie Apple. Koniecznie nie zapomnijcie o ochronie przed słońcem – my polecamy kosmetyki Lancaster i okulary marki Mykita. Aby uniknąć czasu spędzanego przed lustrem, najlepiej uzbroić się w wielofunkcyjne, łatwe do aplikowania kosmetyki – na przykład Baby Doll, czyli róż i pomadkę w jednym marki Yves Saint Laurent. Stawiamy też na ubrania od polskich marek, takich jak SI-MI, Natasha Dziewit i H.M.B.D. Macie apetyt na dalsze podróże tego maja, ale brak wam na nie funduszy? Możecie sprawdzonym sposobem, bez konieczności lecenia samolotem, przenieść się do Indii. Wystarczy wciągająca, oparta na faktach książka „Shantaram” Gregory’ego Davida Robertsa. Gotowi na majówkę? My zdecydowanie tak.

shopping wiosna majowka

1. „Shantaram” Gregory David Roberts 39,90 zł, 2. róż i pomadka w jednym Baby Doll Yves Saint Laurent 165 zł, 3. głośnik przenośny Bluetooth Bose Apple 499 zł, 4. mleczko w spray'u do ciała SPF30 Lancaster 109 zł, 5. koc z kolekcji Gypset Zara Home 359 zł, 6. góra od kostiumu kąpielowego H.M.B.D./ Showroom.pl 129 zł, 7. kapelusz SI-MI 250 zł, 8. bluza Natasha Dziewit/ Showroom.pl 849 zł, 9. okulary Mykita/ marka dostępna w salonie Moko61 ok. 1400 zł

Fot. opracowanie graficzne Małgorzata Stolińska dla enter the ROOM na bazie informacji prasowych