W tym miesiącu przyświeca nam hasło DUCH i MATERIA. A co zapewni lepszą równowagę między umysłem a ciałem niż joga? Dlatego wybieramy ubrania i akcesoria, które przydadzą się podczas jej praktykowania.

Joga ma ten wielki plus, że do jej praktyki niewiele jest nam potrzebne. Tak właściwie wystarczy motywacja i wolny kąt w mieszkaniu lub trochę przestrzeni w parku czy gdziekolwiek indziej na łonie natury. Do tego przylegające do ciała, ale jednocześnie wygodne ubranie. Ale jeśli już w coś inwestować, to w co? Na pewno sensownym wydatkiem będzie dobra mata, która może służyć nam latami. Opinią jednych z najlepszych na rynku cieszą się maty firmy Manduka. Mata Manduka Eko, którą proponujemy jest trwała, ale jednocześnie biodegradowalna, wykonana z naturalnego kauczuku, pozbawiona sztucznych barwników i toksyn, a przy tym ma świetną przyczepność. Przydatne będą też leginsy z oddychającego, delikatnego materiału, może z dodatkowym materiałem ochraniającym kolana? My wybieramy te od Under Armour, ale dobrą opinią cieszą się też ubrania do jogi od Onzie, Live The Process (swoją kolekcję strojów do jogi zaprojektował dla nich nawet David Lynch!), Bodyism czy The Upsite. Swoich wiernych fanów mają też ubrania projektowane przez Stellę McCartney dla marki adidas. Nic dziwnego, bo projekty McCartney nie tylko usprawniają ćwiczenia, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, ale i wyglądają po prostu świetnie. My proponujemy szafirową bluzę projektu Brytyjki. Takie okrycie wierzchnie przyda się nie tylko podczas ćwiczeń jogi. W naszym zestawieniu znalazł się też trzymający biust w ryzach, ale nieuciskający go top od polskiej marki Second You, która oferuje limitowane kolekcje i pozwala na dopasowanie ubrań do indywidualnych potrzeb. Wybraliśmy również pakowną metaliczną torbę Nike. Jeżeli zamierzacie ćwiczyć poza domem, przyda się też żel odkażający dłonie marki Carex. Gotowi do ćwiczeń? Polecamy zacząć poniedziałek od jogi, aby nie dać się stresowi.

shopping joga yoga fit gym sport nike manduka eko

1. Top Second You 109 zł, 2. leginsy Under Armour ok. 220 zł, 3. żel do rąk Carex ok. 8,50 zł 4. mata Manduka Eko 284 zł, 5. torba Nike 265 zł, 6. bluza adidas by Stella McCartney 399 zł.

Fot. opracowanie graficzne Małgorzata Stolińska dla enter the ROOM na bazie materiałów prasowych, zdjęcie inspiracyjne: yogapink.com