Zmysłowe, anatomiczne ubrania o surowej formie inspirowane pracami rzeźbiarki Aliny Szapocznikow, androginiczne projekty nawiązujące do twórczości awangardowej artystki Claude Cahun, ekstrawaganckie stroje i dodatki prosto z Nowego Jorku od A Détacher, moda męska od Delikatessen czy zupełnie niesztampowe buty Nunc. To wszystko można znaleźć w Acephala Concept Store – wyjątkowym punkcie na modowej mapie Warszawy. W związku z tym i my musieliśmy obowiązkowo zajrzeć na aleję 3 Maja.

Metkami „wybór enter the ROOM” oznaczamy przedmioty nieprzeciętne, zaskakujące formą, imponujące starannym wykonaniem, stworzone z wysokiej jakości materiałów – po prostu intrygujące. Takie, które chętnie umieścilibyśmy w swojej szafie czy w swoim domu. Ubrania, akcesoria, dobry design. Rzeczy, które nie ulegną szybkiemu, sezonowemu przeterminowaniu. Czasem klasyczne czy minimalistyczne, innym razem absolutnie zaskakujące. Tym razem postanowiliśmy wyróżnić produkty dostępne w warszawskim Acephala Concept Store, mieszczącym się przy al. 3 Maja 14. Acephala to marka łącząca konceptualizm w myśleniu o ubiorze z przywiązaniem do wysokiej klasy rzemiosła. Już sama nazwa mówi nam dużo tym, czego się spodziewać. Greckie słowo akephalos oznacza człowieka bez głowy. Po figurę tę często sięgali surrealiści, teraz nawiązuje do niej polska marka. Acephala rozumiana dosłownie to kobieta bez głowy, w znaczeniu przenośnym – buntowniczka, wariatka, ekscentryczka, której nie zawsze po drodze z racjonalnym myśleniem i stereotypowo postrzeganą kobiecością, ale za to bardzo po drodze ze swoimi instynktami, przeczuciami, marzeniami, planami.

Nie dostaniecie tu standardowych ubrań, od których uginają się półki w sieciówkach. Acephala to nie marka dla każdego, ale pokochają ją osoby kreatywne, które nie uznają schematycznych podziałów na męską i damską modę, lubią bawić się elementami ubioru i eksperymentować ze swoim wizerunkiem. W warszawskim sklepie znajdą nie tylko ubrania sygnowane metką „Acephala”, ale i niszowe magazyny czy ciekawe albumy o modzie i sztuce, ekstrawaganckie ubrania i akcesoria od A DétacherDelikatessen i Nunc. Na tyłach sklepu mieści się też Atelier Acephala, które warto odwiedzić, gdy chcemy, by uszyto coś specjalnie dla nas, na miarę. W concept storze odbywają się też wystawy. To wszystko sprawia, że do warszawskiego sklepu z pewnością będziemy wracać często. Które produkty zwróciły naszą uwagę? Wśród tych oznaczonych metkami „wybór enter the ROOM” znajdziecie między innymi ubrania z wiosennej kolekcji inspirowanej Aliną Szapocznikow, jak i propozycje z najnowszej jesienno-zimowej kolekcji.

1 acephala concept store warsaw collection warszawa fashion

7 acephala concept store warsaw collection warszawa fashion

9 acephala concept store warsaw collection warszawa fashion

2 acephala concept store warsaw collection warszawa fashion

3 acephala concept store warsaw collection warszawa fashion

5 acephala concept store warsaw collection warszawa fashion

6 acephala concept store warsaw collection warszawa fashion

4 acephala concept store warsaw collection warszawa fashion

Fot. opracowanie graficzne Małgorzata Stolińska dla enter the ROOM, zdjęcia Marcos Rodriguez Velo & lookbook Acephala