Czy piękno to kategoria obiektywna? Czy kryje się samo w sobie czy raczej w oczach patrzącego? Filozofowie od wieków nie potrafią rozstrzygnąć. Tymczasem można powiedzieć, że piękno spotkało się z pięknym spojrzeniem. Magnetyczna Kristen Stewart patrząca prosto w obiekty odkrywcy i piewcy piękna, Mario Testino. Spcjalnie dla Chanel. 

Chłopczyca, hollywoodzka gwiazda, wesoła dziewczyna z sąsiedztwa czy femme fatale. Kristen Stewart magnetyzuje swoim spojrzeniem za każdym razem. Czy to zasługa jej samej, zdolnego fotografika czy makijażu? A może wszystko razem daje tak oszałamiający efekt? Dlaczego tak nam się to podoba? Jak to się dzieje, że potrafimy dostrzec piękno zbiorowo a czasem tylko nam coś wydaje się wyjątkowe i godne podziwu? W którym wydaniu Kristen do was najbardziej przemawia? Ja nie mogę się zdecydować. Podobają mi się jej wszystkie twarze uchwycone przez Mario Testino. Może dlatego, że mam akurat dobry nastrój. Bo na postrzeganie piękna składa się wiele czynników: zarówno nasze poczucie estetyki, jak i humor, jaki mamy w danym momencie, jakie do kogoś żywimy uczucia.

Osobiście jestem jednak zdania, że piękno kryje się w oczach właśnie. W dwójnasób. W oczach patrzącego i w oczach w ogóle. Trzeba sobie patrzeć prosto w oczy. Dlaczego by nie, kiedy nie mamy nic do ukrycia? No dobrze, czasem mamy: zarwane noce, smutek, gniew. Dlatego makijaż się przydaje. Poprawia nastrój, ukrywa cienie, dodaje głębi i tajemniczości naszemu spojrzeniu i wtedy możemy nim kogoś zaintrygować. Dlatego kolekcja makijażu Chanel Eyes 2016 zasługuje na uwagę. Bo oczy mogą dużo zrobić z naszą twarzą, z jej wyrazem. Podkreślone brwi czasem wystarczą za cały makijaż. Połyskująca subtelnie kreska na powiece może złagodzić groźną minę. A zza firanki długich kobaltowych rzęs świat od razu wygląda lepiej.

1 CHANEL EYES COLLECTION Kristen Stewart

Chanel Eyes Collection 2016 składa się z zestawu do brwi, cieni i kredek do powiek oraz mascar. La Palette Sourcils de Chanel to podwójne pudrowe cienie, które pozwalają wypełnić ubytki między włoskami i podkreślić mniej lub bardziej intensywnie łuki brwiowe. Do powiek Chanel Makeup Creation Studio przygotowało kolejne odsłony kultowej palety Les 4 Ombres: oparte na naturalnych brązach i beżach, w odcieniu różu i fioletu oraz z akcentem głębokiego, dżinsowego niebieskiego. Uzupełnieniem dla poczwórnych cieni są utrzymane w podobnej kolorystyce kredki Stylo Eyeshadow, które świetnie sprawdzają się stosowane samodzielnie, zwłaszcza kiedy chcemy szybko i bez większego trudu wykonać makijaż oka. 

2 CHANEL EYES COLLECTION Kristen Stewart

Last but not least, mascara Dimensions de Chanel. Zarówno formuła tuszu, jak i szczoteczka zapewniają wydłużenie, pogrubienie i delikatne podkręcenie rzęs. Ale co najważniejsze, Dimensions de Chanel wzmacnia włoski dzięki swoim odżywczym i nawilżającym składnikom, takim jak: ekstrakt z łubinu, oligoelementy, witaminy. Pozostaje zdecydować się na kolor: intensywna czerń, czekolada czy electric blue?

5 CHANEL EYES COLLECTION Kristen Stewart 

Fot. materiały prasowe Chanel