Po wątpliwie chlubnej erze dominacji stringów, wreszcie przyszedł czas na zmiany, które mają szansę przypaść do gustu szerokiemu gronu kobiet. Babcine majtki wracają, a raczej nie tyle wracają, co po raz pierwszy zaczynają robić prawdziwą karierę. Już nie jako bielizna wygodna, którą warto mieć, ale przed chłopakiem i w ogóle ludźmi lepiej schować, lecz jako obiekt pożądania, który z powodzeniem lansują takie domy mody jak Dolce & Gabbana, Balmain czy Burberry.

Kojarzą nam się z arcypoważnym dylematem Bridget Jones zastanawiającej się przed randką, czy ubrać je pod sukienkę, zawierzyć ich wyszczuplającej sile i w ten sposób doprowadzić do sytuacji łóżkowej czy też jednak je sobie podarować, bo gdy już do tej łóżkowej sytuacji dojdzie, seksownych skojarzeń z pewnością budzić nie będą. W filmach babcine majtki z erotyzmem raczej niewiele mają wspólnego. Na noc spędzoną z koleżankami w domu zakłada je Rizzo w „Grease”, ale przywódczyni Pink Ladies na randkę raczej by ich już nie ubrała. Nosi je o dziwo Carrie z „Seksu w wielkim mieście”, ale tylko podczas takich okazji jak wspólne mycie zębów z Aidenem, sugerując, że babcine majtki może i mogą kojarzyć się z ciepłym związkiem, w którym możemy pozwolić sobie na pełną naturalność, ale z gorącym romansem z pewnością już nie. Dziś takie rozumowanie traci na aktualności, wizerunek babcinych majtek zmienił się o 180 stopni, nie tylko za sprawą projektantów, ale i gwiazd.

1 majtki underwear

Kadr z serialu „Seks w wielkim mieście”, kadr z filmu  „Grease”

Na wybiegach majtki z wyraźnie wysokim stanem pojawiały się już od jakiegoś czasu. Na występach nosiła je Rihanna i Beyoncé, ale strój koncertowy rządzi się przecież swoimi prawami. Babcine majtki konsekwentnie lansowały też tancerki burleski z Ditą Von Teese na czele i inne wielbicielki stylu retro, ale wpisywały się one raczej w pewną niszę niż w powszechny trend. Teraz mocno zabudowane majtki z podwyższonym stanem mają szansę przeniknąć do mainstreamu i w zasadzie już to robią. Świetną reklamę zrobiła im Taylor Swift, kompletując je z długą, rozciętą różową spódnicą. Strój Swift podczas ceremonii rozdania nagród Grammy udowodnił, że taka bielizna może wyglądać bardzo nowocześnie. Jeszcze większą reklamę zrobiła im Kendall Jenner podczas ostatniego festiwalu w Cannes. Częściowo transparentna, kusząca, czarna suknia Jenner od Cavalli Couture odsłaniała dość wyraźnie również czarne, babcine majtki. To był jeden z najczęściej komentowanych i najlepiej ocenianych strojów z Cannes. Jak jednak z babcinymi majtkami powinny obchodzić się zwykłe śmiertelniczki, niekoniecznie obdarzone figurą modelki?

4 majtki underwear

Taylor Swift podczas ceremonii rozdania nagród Grammy

Dobra wiadomość brzmi: jakkolwiek zechcą. Owszem, na połączenie majtek z podwyższonym stanem i prześwitujących sukienek proponowane przez Dolce & Gabbana czy Balmain nie każdy musi się decydować, ale największym plusem babcinej bielizny jest to, że jest ona łaskawa dla każdej sylwetki – ukryje boczki, zniweluje fałdki, wyszczupli brzuch. To majtki, które możemy nosić na co dzień – pod jeansy z wysokim stanem, spódnice, obcisłe i luźne sukienki… Fason sprawdzi się świetnie również w przypadku kostiumów kąpielowych – wysmukli, ale i pozwoli podkreślić kobiece kształty.

5 majtki underwear

Kendall Jenner podczas festiwalu filmowego w Cannes

My ze zmierzchu ery stringów zdecydowanie się cieszymy. Babcine majtki wracające do łask to tylko kolejny przykład na to, że przemysł mody nie działa już w myśl idei – im więcej odsłonimy, tym lepiej. Dziś raczej napędzają go potrzeby i upodobania kobiet niż fantazje mężczyzn. Skoro Leandra Medine z Man Repeller może lansować stylizacje, które za seksowne w stereotypowym tego słowa znaczeniu zdecydowanie nie uchodzą, a dziewczyny dumnie przemierzają ulice miast w płaskich, sportowych butach i oversizowych ubraniach, włączenie do gry babcinych majtek było tylko kwestią czasu. Wygodne, wyszczuplające, a poza tym wyrafinowanie zmysłowe – kto nie chciałby nosić ich dzień w dzień?

3 majtki underwear

Pokaz Dolce & Gabbana i Balmain

Fot. popsugar.com, mic.com, youtube.com