Sportowy duch był od zawsze wpisany w DNA marki Chanel. Dive/Glide/Slide to najnowsza kampania reklamowa, która sport definiuje jako doznanie ekstremalne i artystyczne.

Zapach, który promuje nowa kampania pojawił się w roku 2007 jako trzecia z kolei kompozycja z kultowej męskiej linii Allure Homme. Otrzymał przydomek Sport Cologne. I taki w rzeczy samej jest – sportowy i koloński. To zapach, który poszczycić się może jedną z najnaturalniej brzmiących eksplozji cytrusowych. Kompozycję budują cztery olfaktoryczne fasety. Wszechogarniająca świeżość na otwarciu to cytrusy – bergamota, pomarańcza, mandarynka i grejfrut. Wibrująca nuta przyprawowa to mariaż lubczyku i elemi. Męski, drzewny faset budują cedr i ambra, a w bazie miękkości i zmysłowości dodają białe piżma. Cologne Sport to zachwycający powiew morskiej bryzy, to przestrzeń i adrenalina, beztroski dzień spędzony w otoczeniu żywiołów wody i powietrza. Charakter kompozycji bardzo trafnie został ujęty w towarzyszącym jej sloganie: Doznanie nie musi być agresywne, by wywrzeć silne wrażenie. Allure Homme Sport Cologne to zapach, który wyzwala energię nawet w najgorętszy dzień.

Cologne Sport to zachwycający powiew morskiej bryzy, to przestrzeń i adrenalina, beztroski dzień spędzony w otoczeniu żywiołów wody i powietrza.

Do stworzenia nowej kampanii reklamowej Chanel zaprosiło młodego, utalentowanego fotografa i reżysera Jacoba Suttona, słynącego z eleganckiego nowoczesnego stylu i technicznego artyzmu swoich prac. Wykreował on dla zapachu trzy spektakularne i nieodparcie piękne krótkie dzieła filmowe. Każde z nich ilustruje inną dyscyplinę sportu, w której mężczyzna z odwagą rzuca wyzwanie naturze – skacząc z klifu do oceanu, jeżdżąc na longboardzie i na koniu. W filmach pojawiają się nowe twarze zapachu  charyzmatyczni mężczyźni: profesjonalny nurek z Brazylii Hugo Parisi, amerykański skateboardowiec Adam Crigler i młody amerykański aktor Luke Grimes. Przesłaniem łączącym wszystkie trzy filmy jest połączenie adrenaliny, niebezpieczeństwa, prędkości i wody. Fantastyczne, pełne dynamizmu czarno-białe ujęcia łączą ekstremalność sportu z pięknem południowoafrykańskich krajobrazów.

 

4 chanel allure homme sport cologne uroda perfumy zapach fragrance paris france

1 chanel allure homme sport cologne uroda perfumy zapach fragrance paris france

Fot. materiały prasowe Chanel