Już niedługo wraz z Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie wyruszymy w fascynująca podróż wizualną. Studium procesu rekonstrukcji twarzy, efekt współpracy lekarza i artysty oraz tajniki wykonywania zawodu chirurga plastycznego – to i dużo więcej już 30 czerwca podczas wydarzenia Saving Faces, wykładu profesora Iaina Hutchisona. A wszystko to w ramach wystawy „Medycyna w sztuce” której patronujemy! 

Ludzkie ciało jest często źródłem numinotycznego doświadczenia. Intryguje i przeraża. Cielesność jest jednak nieodłącznym elementem naszego Ja, dlatego każda medyczna interwencja, która zmienia wygląd ciała, jest jednocześnie tematem trudnym i fascynującym. W świat chirurgii plastycznej wprowadzi nas profesor Iain Hutchison, specjalizujący się w rekonstrukcji twarzy. Związany jest z takimi londyńskimi placówkami jak szpital St Bartholomew czy Royal London Hospital. Jest także dyrektorem National Facial, Oral and Ocuplastic Research Centre (czyli Narodowego Centrum Chirurgii Twarzy, Jamy Ustnej i Okuplastyki).

Podczas wykładu Iain Hutchison opowie o projekcie Saving Faces (Ratując twarze), który opierał się na współpracy z malarzem Markiem Gilbertem. Zadaniem artysty było dokumentowanie historii pacjentów – przed, w trakcie oraz po zakończeniu projektu. Efekty jego pracy można zobaczyć na wystawie „Medycyna w sztuce” w MOCAK-u. Profesor Hutchison przedstawi poszczególne przypadki pacjentów. Opowie o tym, jak projekt wpłynął na wszystkich zaangażowanych, włączając rodzinę pacjentów i personel medyczny oraz o związanych z tym problemach etycznych.

Wykład będzie prowadzony języku angielskim. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Saving Faces. Wykład profesora Iaina Hutchisona
30.06.2016, czwartek, godz. 18:00
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK)
ul. Lipowa 4
www.mocak.pl

1 medycyna w sztuce krakow mocak wystawa

2 medycyna w sztuce krakow mocak wystawa

3 medycyna w sztuce krakow mocak wystawa

4 medycyna w sztuce krakow mocak wystawa

5 medycyna w sztuce krakow mocak wystawa

6 medycyna w sztuce krakow mocak wystawa

7 medycyna w sztuce krakow mocak wystawa

Fot. materiały prasowe