Są po to by bawić. I po to by bawić się nimi. Tu i teraz. W świetle letniego słońca. Collection Colognes Hermès! Teraz wibrują dwoma nowymi soczystymi kolorami.

Woda kolońska ze swoimi tradycjami sięgającymi XVIII wieku to najlepsza rzecz pod słońcem w środku upalnego dnia. Ma ożywiać zmysły, rozjaśniać umysł i pobudzać ciało. Oryginalnie była lekką, odświeżającą kompozycją zapachową unisex zbudowaną z nut bergamoty, cytryny, zielonej pomarańczy, rozmarynu, lawendy, tymianku i neroli. Dziś woda kolońska doczekała się wielu współczesnych interpretacji, ale jej kluczowym zadaniem nadal pozostaje letnie chwilowe odświeżenie.

Woda kolońska ze swoimi tradycjami sięgającymi XVIII wieku to najlepsza rzecz pod słońcem w środku upalnego dnia.

gif konkurs hermes colognes Christine Nagel Jean Claude Ellena beauty fragrance perfume

Marka Hermès stworzyła swoją pierwszą wodę kolońską w roku 1979. Eau d’Orange Verte skomponowana przez Françoise Caron była prawdziwą eksplozją zielonej świeżości zbudowanej z cytryny, mandarynki, mięty i liści czarnej porzeczki podszytych mchem dębowym i paczulą. W roku 2009 zapach doczekał się swojej reedycji otwierając słynną dziś rodzinę Les Colognes Hermès. Tym razem za laboratoryjnymi kolbami stanął Jean-Claude Ellena, człowiek, który dla popularyzacji idei wody kolońskiej zrobił współcześnie więcej niż ktokolwiek inny. Mistrz przejrzystych kompozycji będących symbolem hermesowskiego prostego luksusu reaktywował klasyczną wodę Eau d’Orange Verte z 1979 i stworzył wyborną kolekcję wód kolońskich będących dziś flagowym produktem marki i integralną częścią dziedzictwa Hermès Parfumes. W skład Collection Colognes wchodzą: wznowiona, klasyczna woda o nutach zielonej pomarańczy, liści mięty i czarnej porzeczki – Eau d’Orange Verte, owocowo-kwiatowa Eau de Pamplemousse Rose, uwodząca nutami grejpfruta i płatków róży oraz aksamitnie gorzkawa i tajemnicza Eau de Gentiane Blanche, w której odnajdziemy akordy piżma, irysa, kadzidła i tytułowej goryczki. W 2013 do kolońskiej kolekcji dołączyły owocowo-ambrowa Eau de Mandarine Ambrée (mandarynka, marakuja, ambra) oraz zbudowana na kontrastach świeżości i kwiatowej głębi Eau de Narcisse Bleu (narcyz, kwiat pomarańczy, galbanum).

2 konkurs hermes colognes Christine Nagel Jean Claude Ellena beauty fragrance perfume

Christine Nagel, Jean-Claude Ellena

Rok 2016 dorzuca do kolorowego domina Hermèsa dwa nowe kolory-kody: złocistą żółć i szkarłatną czerwień, a dwie nowe wody kolońskie stanowią osobliwy kontrast idealnie się dopełniając. Néroli Doré, która wyszła spod rąk i nosa Elleny jest w swoim charakterze powściągliwa, niedopowiedziana i wierna tradycji XVIII wiecznych wód kolońskich, którymi tak bardzo lubił się skrapiać Napoleon. Twórca oddał tu cały głos nucie neroli, czyli ekstraktowi z kwiatu gorzkiej pomarańczy, nazwanej tak na cześć księżniczki Neroli, która tym właśnie aromatem zwykła skrapiać swoje rękawiczki. Jak mówi sam autor kompozycji: „Podczas gdy w większości perfum neroli dodawane jest ostrożnie, jako dodatek, ja postanowiłem użyć go w nadmiarze. Z miłości. Nienormalnie.” Kluczową świeżo-kwiatową nutę zapachu otula i przytwierdza do naszej skóry znajdujący się w bazie kompozycji zamszowy szafran. Rhubarbe Ecarlate z kolei to pierwsza kolońska kreacja dla Hermèsa szwajcarskiej perfumiarki Christine Nagel. Nieoficjalnie mówi się, że to właśnie ona ma zastąpić Ellenę na stanowisku naczelnego in-house perfumer, gdy mistrz uda się już na zasłużoną emeryturę. Jaki jest Szkarłatny Rabarbar, który wyszedł spod kobiecych rąk? Ekstrawertyczny, odważny i roześmiany! „Zawsze kochałam dwoistość rabarbaru. Podwójną dwoistość: wizualną i zapachową. Kolor zielony przechodzi tu metamorfozę w czerwień. Z początku kwaśny i cierpki z czasem nabiera gładkości i słodyczy” – mówi kreatorka zapachu. Kompozycja rozpoczyna się bardzo naturalistyczną nutą rabarbaru, bardziej warzywną niż cytrusową, co stanowi pewne novum w wodzie kolońskiej, by w fazie serca nabrać słodyczy czerwonych jagód i wybrzmieć miękko w bazie akordem białego piżma.

Nie możemy zdecydować się która z nowych wód kolońskich bardziej ujęła nasze serca, ale jest proste rozwiązanie. Kolekcja Colognes Hermès jest idealna do mieszania! Jeśli nie próbowaliście jeszcze tzw. perfume blending, z wszystkimi dostępnymi obecnie kolorowymi wodami Hermèsa możecie popuścić wodze zapachowej fantazji. Grajcie w kolory!

1 konkurs hermes colognes Christine Nagel Jean Claude Ellena beauty fragrance perfume 

KONKURS!

Mamy dla was dwa flakony nowych wód kolońskich Hermès! Co zrobić, aby trafiły w wasze ręce, a następnie otuliły waszą rozgrzaną skórę zaskakującym zapachem? Wystarczy dokładnie przeczytać nasz artykuł i odpowiedzieć na pytanie: 

Ile powstało do tej pory wód kolońskich należących do linii Collection Colognes Hermès

Odpowiedzi ślijcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czekamy na nie do 8 lipca do końca dnia. Wygrywają 1. (nagroda: woda kolońska Néroli Doré) i 45. osoba (nagroda: Rhubarbe Ecarlate). Powodzenia!

Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie znajdziecie w załączonym poniżej regulaminie. Powodzenia!

 

REGULAMIN

 Aktualizacja 11.07.16

Odpowiedź: 7

Zwycięzcy:

Magdalena Rostkowska

Żaneta Bielecka

 

Fot. materiały prasowe