Zaborcza królowa wysyłająca męża, by przyniósł jej serce morskiego potwora, chłopiec jadący za swoją miłością aż na Dziki Zachód czy mieszkająca we współczesnym Iranie wampirzyca – oni wszyscy już niedługo zagoszczą nad Wisłą. Zapraszamy was na cykl „Kino po zachodzie słońca” – co niedzielę, od 17 lipca, w Pomost 511.

Kino jest dobre na wszystko: na każdy nastrój i każdą pogodę. Gdy słupki termometrów wędrują w górę, najbardziej lubimy jednak oglądać filmy w plenerze. W końcu lato w mieście może być super – wystarczy skrawek zieleni, który pozwoli choć na chwilę odciąć się od zgiełku i spora dawka kultury. „Kino po zachodzie słońca” łączy te dwa elementy. Od 17 lipca będziemy spotykać się nad Wisłą, by oglądać niesztampowe produkcje, które przykuły uwagę krytyków na międzynarodowych festiwalach i zachwyciły widzów. Co znalazło się w repertuarze? Na pierwszy ogień idzie jeden z najzabawniejszych filmów ostatnich lat. Słodko-gorzki, australijski „To właśnie seks” mówi o tych mniej i bardziej oczywistych seksualnych fantazjach oraz o bardzo współczesnych związkowych perypetiach. Następnie nad rzeką zagości baśniowy, oniryczny i pełen mrocznej erotyki „Pentameron” w reżyserii Mattea Garrone z Salmą Hayek i Vincentem Casselem w rolach głównych oraz „Gość” opowiadający o tajemniczym, czarującym Davidzie, który pewnego dnia pojawia się przed domem państwa Petersonów z pożegnalną wiadomością od ich tragicznie zmarłego syna.

W sierpniu będzie można natomiast zobaczyć obraz „O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu”, którego akcja toczy się w ukazanym w czerni i bieli, zdeprawowanym irańskim mieście. Główna bohaterka to wampirzyca, która przemierza ulice w muzułmańskim czadorze, na deskorolce, wymierzając sprawiedliwość okolicznym przestępcom. Z Iranu przeniesiemy się na Dziki Zachód, wraz z bohaterami „Slow West”. Michael Fassbender i Kodi Smith-McPhee przemierzą Stany Zjednoczone w poszukiwaniu miłości i mniej szczytnych celów. Następnie pora na Norwegię – z pozoru zamożną i poukładaną, a jednak i tam znajdzie się przestępczy półświatek. Na walkę z nim ruszymy ramię w ramię z „Obywatelem roku”. A na sam koniec Tom Hiddleston, Sienna Miller i Jeremy Irons w filmie „High-Rise” na podstawie dystopijnej powieści J.G.Ballarda. Wraz z bohaterami wprowadzimy się do wielopiętrowego, luksusowego apartamentowca, aby przekonać się, co dzieje się, gdy namiętności, obsesje i pierwotne instynkty przejmują nad nami kontrolę.

Na filmy zapraszamy was zawsze w niedziele, o godzinie 21:00, już od 17 lipca. Cykl „Kino po zachodzie słońca” współorganizujemy wraz z M2Films i Pomost 511. Mamy nadzieję, że w wakacje będziecie z nami nad Wisłą!

pomost511 enter the room warszawa kino lato cinema wisla

Fot. opracowanie graficzne Małgorzata Stolińska dla enter the ROOM