Moda i sztuka od zawsze wzajemnie się inspirowały i przenikały, a najnowsza kolaboracja szwedzkiej marki odzieżowej tylko to potwierdza. COS kontynuuje współpracę ze znaną na całym świecie Galerią Serpentine, projektując limitowaną kolekcję t-shirtów dedykowaną zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Marka już po raz czwarty angażuje się w projekt kulturalny „Park Nights”.

Czym byłby COS bez sztuki? Ulubiona marka fashionistów, przedstawicieli branży kreatywnej i wszystkich tych, którzy mają słabość do minimalizmu oparła swoją filozofię na twierdzeniu, że moda i sztuka to dziedziny wzajemnie się uzupełniające. Marka jako inspiracje do swoich kolekcji wykorzystuje fotografie, instalacje, obrazy i rzeźby. Ubrania krojem i kolorem często przypominają surowe, modernistyczne wnętrza i bryły budynków. Fascynacja sztuką zaowocowała współpracą z wieloma artystami. Z kolaboracji z wnętrzarską marką Hay powstały liczne dodatki i meble do domu. W Mediolanie ukazała się specjalna instalacja stworzona przez COS we współpracy ze Snarkitecture, a paryską wystawę „Inside” uzupełniła instalacja inspirowana ubraniami marki. Brand stworzył także wspólnie z duńskimi artystami Sanderem Plugiem i Lernertem Engelbertsem nietypową kampanię w postaci filmiku bazującego na dźwiękach ubrań. A to tylko nieliczne przykłady, bo zawsze tam, gdzie COS, tam i sztuka. Każda kampania, kolekcja czy wideo marki niepozbawione są odwołań do prac artystów, a często właśnie z ich pomocą są tworzone. Teraz przyszła kolej na kolejny projekt wraz z Galerią Serpentine.

 3 fashion model Cos serpentine park nights london londyn galeria kolekcja COS

„Park Nights” to coroczne wydarzenia związane z muzyką, tańcem, filmem i literaturą organizowane przez brytyjską galerię. Odbywają się one od czerwca do września w Pawilonie Serpentine – budynku zaprojektowanym przez duńską firmę architektoniczną Bjarke Ingels Group. Temat, na którym skupia się w tym roku „Park Nights” to próba zrozumienia siły performance’u poprzez architekturę, poezję, literaturę, teatr, sztukę i taniec. Występy można obejrzeć na żywo w wybrane piątkowe wieczory przez całe lato.

Efektem współpracy marki COS z galerią przy organizacji „Park Nights” jest seria letnich t-shirtów w charakterystycznym dla marki minimalistycznym stylu. Koszulki uszyte zostały ze 100% bawełny, a dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie dla Fundacji Serpentine Trust. Można je nabć w wybranych sklepach COS w Londynie, w Galerii Serpentine oraz w sklepie internetowym cosstores.com. Jeśli tego lata planujecie odwiedzić stolicę Wielkiej Brytanii, koniecznie zajrzyjcie do Galerii Serpentine. To właśnie tam odbędzie się część najciekawszych wydarzeń kulturalnych sezonu.

4 fashion model Cos serpentine park nights london londyn galeria kolekcja COS

1 fashion model Cos serpentine park nights london londyn galeria kolekcja COS

5 fashion model Cos serpentine park nights london londyn galeria kolekcja COS

2 fashion model Cos serpentine park nights london londyn galeria kolekcja COS

Fot. materiały prasowe