Wyobraźcie sobie pot, szczęście oraz tłum śpiewający z całego serca oraz mocne celtyckie akcenty wydobywające się ze strun harfy. Tym razem to nie zapowiedź dnia świętego Patryka, ale ShamROCK, pierwszego festiwalu muzyki irlandzkiej w Warszawie.

Już za parę tygodni, 27 sierpnia, w warszawskim klubie NIEBO będzie okazja, aby przekonać się, co znaczy współczesna muzyka irlandzka podczas ShamROCK Irish Music Festival Warsaw. Zamiast tradycyjnych dźwięków dud oraz fletów na gości czeka mieszanka soulowych wokali i elektroakustycznej harfy w wydaniu Saint Sister oraz mocne brzmienie oddające północnoirlandzkie usposobienie, które zaprezentuje Wood Burning Savages. Potrójny koncert dopełni Paddy Hanna

Wszyscy artyści to wschodzące gwiazdy sceny irlandzkiej. Zespół Saint Sister założyły Morgan MacIntyre i Gemma Doherty w 2014 roku. Ich utwory cechuje delikatność, niepokój oraz sięganie do korzeni ojczystej muzyki. Wokalistki czerpią z tradycyjnej harfy celtyckiej, folka lat 60. i elektroniki. Ich pierwszy album został dobrze przyjęty na scenie międzynarodowej. „Stereogum” (internetowy magazyn o muzyce) napisał o nich: „łatwo jest zagubić się w minimalizmie i dźwiękach przypominających otchłań, ale zdecydowanie pięknie zaaranżowanych”. Słuchając pierwszych nut, szybko można zrozumieć co mieli na myśli recenzenci.

2 shamrock festical irlandia niebo saint sister paddy hanna the wood burning savages koncert concert music muzyka

Saint Sister

Wood Burning Savages przypadnie do gustu tym, co nie lubią mistycyzmu, ale cenią bezpośredniość. Grupa składająca się z Paula Connolly'ego (wokal/ gitara), Daniela Achesona (bas) oraz Aarona McClellanda (perkusja) i Shea Tohilla (gitara) słynie z nieokiełznanego uwielbiania dla gorączkowych koncertów z mocnymi akcentami instrumentalnymi. Elektryzują intensywnością. 

1 shamrock festical irlandia niebo saint sister paddy hanna the wood burning savages koncert concert music muzyka

Wood Burning Savages

Pochodzący z Dublina Paddy Hanna to charyzmatyczny piosenkarz i kompozytor o głębokim głosie, który został okrzyknięty przez prasę najlepszym irlandzkim wokalistą. Internetowy magazyn „The Thin Air” napisał o nim: „proroczy opowiadacz bajek, zadziwiająco spostrzegawczy talizman popu, Paddy Hanna, to dla nas podgatunek wobec samego siebie”. Musicie przekonać się o tym sami.

3 shamrock festical irlandia niebo saint sister paddy hanna the wood burning savages koncert concert music muzyka

Paddy Hanna

Festiwal ShamROCK jest organizowany przez Irlandzko-Polską Izbę Handlową i sponsorowany przez organizację Culture Ireland wspierającą kulturę irlandzką na całym świecie oraz Ambasadę Irlandzką w Polsce.

Festiwal ShamROCK

27.08.2016, Klub Niebo

Ul. Nowy Świat 21, Warszawa 

start godzina 17:30, wstęp wolny

Fot. materiały prasowe