Dojrzewanie to przedziwny okres. Zmienia się nasze ciało, podejście do życia, sposób myślenia. Wszystko przeżywa się dużo bardziej intensywnie, więc najmniejsza błahostka może wydawać się końcem świata. Potrzeba silnych bodźców, ciągłego przekraczania granic sprawia, że wiele rzeczy nudzi i natychmiast odchodzi w zapomnienie. A niech do tego będą jeszcze wakacje...

Utalentowana australijska artystka Sarah Bahbah na swoim Instagramie @raisedbythewolves z nostalgią powraca do okresu dorastania przypadającego na lata 90., kiedy szczęście było czymś więcej niż liczbą podniesionych kciuków na Facebooku.

1

2

Powolne wchodzenie w dorosłość jest magiczną mieszanką uczuć i doznań cielesnych. Pierwsza miłość, pierwszy seks, burzliwe związki, gwałtowne kryzysy, beztroskie chwile i  ciągłe poszukiwanie siebie. Chcąc pokazać wszystkie odcienie dojrzewania, Bahbah stworzyła coś na kształt mini serialu telewizyjnego, który powstał… ze zdjęć. „Summer Without a Pool” to seria przepełnionych melancholią ujęć, opowiadających o przyjaźni dwóch dziewczyn. Razem dorastają, buntują się i przeżywają zawody miłosne, a także powoli zaczynają zderzać się z prozą dorosłego życia. Autorka opowiada ich historie wykorzystując obrazy i słowa, zafascynowana filmem i prowadzeniem narracji. Jak sama tłumaczy: „każde ze zdjęć ma swoją historię, jednak wszystkie zebrane razem tworzą jedną, głębszą opowieść otwartą na interpretacje i pozostawiającą odbiorcom możliwość tworzenia konkluzji na podstawie własnych doświadczeń” (cyt. NYLON).

3 summer without pool girls dziewczyny lato

1 summer without pool girls dziewczyny lato

2 summer without pool girls dziewczyny lato

4 summer without pool girls dziewczyny lato

5 summer without pool girls dziewczyny lato

6 summer without pool girls dziewczyny lato

7 summer without pool girls dziewczyny lato

Fot. instagram.com/raisedbythewolvesraisedbythewolves.tumblr.com