W dzisiejszych czasach nie trzeba już chodzić do muzeum bądź galerii, aby kształtować swoje poczucie piękna. Można oczywiście spierać się, czy to dobrze, czy nie i zapewne co człowiek, to inna opinia. Należy jednak pamiętać, że to właśnie dzięki internetowi sztuka stała się bardziej przystępna i otwarta na odbiorcę. Teraz niezależnie od pochodzenia, zasobów finansowych czy poglądów każdy może tworzyć, podglądać innych i dzielić się swoją wizją otaczającej nas rzeczywistości.

Ktokolwiek, kto w miarę sprawnie posługuje się smartfonem i wie, jak korzystać z portali społecznościowych może obcować ze sztuką. Dzięki powszechnemu dostępowi do sieci i nieprzemijającej modzie na dzielenie się absolutnie wszystkim z innymi członkami wirtualnej społeczności jesteśmy zalewani informacjami i obrazami z całego świata. Oczywiście odrębną kwestią pozostaje pytanie na temat jakości i potencjału odbieranych przez nas treści. Wracając do samej sztuki i jej miejsca w wirtualnym świecie, trzeba przyznać, że gdyby nie Facebook czy Instagram, to być może prace wielu zdolnych artystów nigdy nie ujrzałyby światła dziennego, a oni sami nie byliby rozpoznawalni. Prawdziwą skarbnicą zdjęć i ilustracji, które inspirują, kształtują gusta odbiorców, zmuszając przy tym często do głębszej refleksji bądź dyskusji na trudne tematy jest wspomniany już Instagram. Jednym z profili, który warto śledzić i który wprost uzależnia jest @PETITES LUXURES. Stoi za nim tajemniczy grafik i dyrektor artystyczny mieszkający w Paryżu, o którym wiadomo właściwie tyle, co nic.

4 Petit Luxures instagram drawing french parisian sexy seks

„Staram się utrzymywać w tajemnicy, kto kryje się za grafikami, aby ludzie mogli wyobrażać sobie tylko to, co chcą sobie wyobrażać.”

3 Petit Luxures instagram drawing french parisian sexy seks

Z niewielu źródeł dowiedzieć się można, że artysta/ka czerpie inspiracje z życia, a na każdą grafikę poświęca dokładnie 15 min dziennie. Następnie fotografuje ją i wrzuca na swój anonimowy profil.

Rysunki są bardzo minimalistyczne, chociaż mocno osadzone w erotyzmie. Nie są przy tym wulgarne ani prowokujące. Dzięki oszczędnie poprowadzonej kresce pozostawiającej wiele niedopowiedzeń oraz specyficznej dawce humoru autor pozwala odbiorcy na dowolną interpretacje, którą ograniczyć może jedynie wyobraźnia. Wszystkie grafiki inspirowane są mniej lub bardziej wyszukanymi fantazjami oraz seksualnymi doświadczeniami osób z otoczenia artysty.

2 Petit Luxures instagram drawing french parisian sexy seks

„W moich pracach erotyczne napięcie pochodzi z tego, jaka sytuacja kryje się za przedstawioną grafiką. Im mniej szczegółów, tym więcej miejsca dla wyobraźni odbiorcy.”

1 Petit Luxures instagram drawing french parisian sexy seks

2 PETITES LUXURES instagram erotic drawing erotic

3 PETITES LUXURES instagram erotic drawing erotic

4 PETITES LUXURES instagram erotic drawing erotic

5 PETITES LUXURES instagram erotic drawing erotic

6 PETITES LUXURES instagram erotic drawing erotic