Jest takie miejsce w Warszawie, gdzie bez względu na umiejętności i poziom zaawansowania każdy może być artystą. Paprotnik School to wyjątkowa inicjatywa skierowana do wszystkich osób, które pragną rysować, malować i rozwijać swoją kreatywność. Jeżeli chcesz kształcić się w kierunku artystycznym, planujesz studia na ASP lub po prostu lubisz spędzać wolny czas szkicując, kolorując czy chwytając za pędzel, to miejsce jest stworzone właśnie dla ciebie.

Założycielki biura kreatywnego Paprotnik, Paulina Derecka i Renata Motyka – tryskające energią kreatywne dziewczyny – wyszły z fantastyczną inicjatywą, tworząc miejsce idealne do nauki między innymi rysunku i malarstwa pod okiem profesjonalistów.

1 paprotnik studio paprotnik school

„Pomysł na Paprotnik School zrodził się już rok temu, kiedy prowadziłyśmy wakacyjne warsztaty w różnych kawiarniach i klubach. Często pytano nas również, czy jako absolwentki ASP nie chcemy prowadzić zajęć prywatnych. Spodobała nam się ta idea, więc zaczęłyśmy układać program i plan szkoły.”

Proponowane zajęcia skierowane są do dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz do wszystkich tych, którzy chcą w rzetelny sposób przygotować się do zdawania egzaminów na Akademię Sztuk Pięknych. Warsztaty będą prowadzone w kameralnych, kilkuosobowych grupach  (od 4 do 6 uczestników), aby zapewnić jak największy komfort, opiekę i miłą, twórczą atmosferę do pracy. Dzięki stworzeniu wyjątkowej przestrzeni do wymiany umiejętności, podczas regularnych, cotygodniowych spotkań każdy znajdzie idealne dla siebie zajęcia. Najmłodsi uczestnicy pobudzą wyobraźnię i rozwiną kreatywność, ucząc się poprzez zabawę i eksperymenty z przeróżnymi technikami. Starsze osoby, które marzą o studiach na ASP otrzymają profesjonalną pomoc w kompletowaniu własnej teczki, zmierzą się ze studium modela i martwej natury, utrwalając przy tym podstawy warsztatu pod okiem absolwentek warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

2 paprotnik studio paprotnik school

„Szkoły, które przygotowują na ASP często skupiają się jedynie na studium natury, ale nie pozwalają na bardziej indywidualne działania. Akademia jest miejscem, w którym ceni się odważne i nowatorskie podejście do rysunku, dlatego chcemy wprowadzić do regularnego kursu elementy ilustracji, kolażu czy zabawy papierem. Wszystko ma na celu jak najlepsze przygotowanie naszych kursantów do studiów.”

3 paprotnik studio paprotnik school

Dla młodzieży i dorosłych, którzy chcą kreatywnie spędzać czas przewidziane są również regularnie prowadzone jednorazowe warsztaty o wybranej tematyce. Więcej informacji na stronie.