Założycielki biura kreatywnego Paprotnik, Paulina Derecka i Renata Motyka – tryskające energią kreatywne dziewczyny – wyszły z fantastyczną inicjatywą, tworząc miejsce idealne do nauki między innymi rysunku i malarstwa pod okiem profesjonalistów.

1 paprotnik studio paprotnik school

„Pomysł na Paprotnik School zrodził się już rok temu, kiedy prowadziłyśmy wakacyjne warsztaty w różnych kawiarniach i klubach. Często pytano nas również, czy jako absolwentki ASP nie chcemy prowadzić zajęć prywatnych. Spodobała nam się ta idea, więc zaczęłyśmy układać program i plan szkoły.”

Proponowane zajęcia skierowane są do dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz do wszystkich tych, którzy chcą w rzetelny sposób przygotować się do zdawania egzaminów na Akademię Sztuk Pięknych. Warsztaty będą prowadzone w kameralnych, kilkuosobowych grupach  (od 4 do 6 uczestników), aby zapewnić jak największy komfort, opiekę i miłą, twórczą atmosferę do pracy. Dzięki stworzeniu wyjątkowej przestrzeni do wymiany umiejętności, podczas regularnych, cotygodniowych spotkań każdy znajdzie idealne dla siebie zajęcia. Najmłodsi uczestnicy pobudzą wyobraźnię i rozwiną kreatywność, ucząc się poprzez zabawę i eksperymenty z przeróżnymi technikami. Starsze osoby, które marzą o studiach na ASP otrzymają profesjonalną pomoc w kompletowaniu własnej teczki, zmierzą się ze studium modela i martwej natury, utrwalając przy tym podstawy warsztatu pod okiem absolwentek warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

2 paprotnik studio paprotnik school

„Szkoły, które przygotowują na ASP często skupiają się jedynie na studium natury, ale nie pozwalają na bardziej indywidualne działania. Akademia jest miejscem, w którym ceni się odważne i nowatorskie podejście do rysunku, dlatego chcemy wprowadzić do regularnego kursu elementy ilustracji, kolażu czy zabawy papierem. Wszystko ma na celu jak najlepsze przygotowanie naszych kursantów do studiów.”

3 paprotnik studio paprotnik school

Dla młodzieży i dorosłych, którzy chcą kreatywnie spędzać czas przewidziane są również regularnie prowadzone jednorazowe warsztaty o wybranej tematyce. Więcej informacji na stronie.