Zróbcie proszę mały eksperyment i wpiszcie w wyszukiwarce internetowej hasło „orgasm”. Co widzicie na pierwszej stornie? „10 Ways to Have Better, Stronger Orgasms”, „Sex Positions That Help You Orgasm”, „How do I know if I'm having an orgasm?”… Polskie strony również nie zawodzą w tym temacie: „Kobiecy orgazm bez tajemnic? Zobacz, co przybliża prawdopodobieństwo szczytowania w rozkoszy”, „Jak kobiety przeżywają orgazm”, „Jak osiągnąć orgazm – krótki przewodnik dla kobiety”. Jaki z tego wniosek?

Na temat edukacji i swobód w sferze seksualnej kobiet napisano i powiedziano już bardzo wiele. Patrząc jednak na otaczająca nas rzeczywistość, widać, że nadal potrzebny jest otwarty dialog, zwłaszcza że wiele jeszcze należy zmienić. Faktem jest, że kobiety przez setki lat były, a gdzieniegdzie niestety nadal są, traktowane mocno instrumentalnie. Płeć piękna jest od dawania przyjemność mężczyźnie i rodzenia dzieci! Koniec kropka.

4 omgyes startup app orgasm orgazm kobieta

Na szczęście czasy powoli się zmieniają i to, że kobiety uprawiają seks, bo lubią, z przyjemnością, a do tego eksperymentują, masturbują się, kupują seks zabawki, mają kilku partnerów seksualnych, a przede wszystkim chcą znać swoje ciało już nikogo nie dziwi, nie oburza. No, przynajmniej nie powinno… Do tej pory brakowało jednak otwartej przestrzeni do dyskusji o samym kobiecym orgazmie i tego, jak go osiągnąć. Jasne, może nie zawsze jest on najważniejszy czy w ogóle możliwy, gdyż u kobiet to jednak trochę bardziej skomplikowana i wymagająca operacja. Ale czemu bywa on tak trudny, a często wręcz całkowicie nieosiągalny, skoro magazyny kobiece prześcigają się w wyliczaniu, jak, w jakiej pozycji, gdzie i kiedy doznamy tej absolutnej przyjemności? Męskie tytuły wcale nie są gorsze, radząc czytelnikom, jak doprowadzić partnerkę na szczyt rozkoszy, otrzymując przy tym tytuł „kochanka roku”. Patrząc na te wszystkie artykuły, które wręcz „gwarantują” naprawdę intensywne doznania, można odnieść wrażenie, że to wcale nie jest takie skomplikowane, istnieje wiele niezawodnych sposobów na osiągnięcie przez kobietę orgazmu, a tak w ogóle, to o co tyle szumu. No a jednak problem jest, bo tyle samo treści można znaleźć na temat tego, jak udawać orgazm, aby mężczyzna się nie zorientował… Warto wziąć poprawkę na to, że każda kobieta jest inna, ma różne potrzeby, pragnienia, fantazje i sposoby na orgazm. Ale czy na pewno, aż tak bardzo się od siebie różnimy? Najnowsze badania pokazują, że chyba jednak nie.

1 omgyes startup app orgasm orgazm kobieta

W wyniku współpracy firmy For Goodness Sake LLC z Indiana University and The Kinsey Institute i na podstawie badań przeprowadzonych na grupie 2000 kobiet w wieku 18-95 lat w formie pogłębionego wywiadu, powstała niezwykła platforma internetowa OMGYES, która pozwala zgłębić temat kobiecej przyjemności i orgazmów. Na stronie znajdziemy filmiki, w których uczestniczki badań szczerze dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem, poradami i technikami, które stosują, aby mieć po prostu przyjemność z seksu. Strona OMGyes daje również możliwość sprawdzenia teorii w nieco bardziej praktyczny sposób. Jak? Przekonajcie się sami!

3 omgyes startup app orgasm orgazm kobieta

Niewątpliwie jest to nowe, świeże i bezpośrednie podejście do kwestii kobiecej seksualności. Korzystanie z platformy tanie raczej nie jest, ale czym jest to 29 $ w perspektywie poznawania siebie, otwierania się na nowe, intensywne doznania i przyjemności z nich płynące?

Fot. materiały prasowe