Zarówno przyroda, jak i ludzie podlegają nieustannym przemianom. Ta filozofia stała się inspiracją do niezwykłego projektu Pauliny Święcańskiej – „Drzewo Życia”. Za pomocą ruchu, dotyku i improwizacji tancerze biorący udział w instalacji pozwalają widzowi na konfrontację z kolejnymi etapami życia kobiety.

Świat wokół nas stale się zmienia. My, jako ludzie, będąc integralną częścią natury również podlegamy cyklicznym przemianom, zarówno w naszym ciele, jak i w duszy. Życie każdego człowieka dzieli się na etapy i to od nas samych zależy, jak każdy z nich wykorzystamy, przeżyjemy i co zmienimy na dalszej drodze. Takie podejście do natury jest szczególnie bliskie medycynie chińskiej, a elementy takie jak woda, drzewo, ogień, ziemia i metal symbolizują pięć faz cyklu przemian.

1 drzewo ycia premiera

To właśnie o nieuchronnych, życiowych zmianach opowiada projekt Święcańskiej. Instalacja taneczna jest jedną z 3 części „Drzewa Życia”, na które składa się również videodance i performance. Tytułowe „drzewo” jest metaforą połączenia światów, możliwości mediacji między nimi, ale też siły i potencjału płynącego z natury. Dzięki zachowaniu otwartej przestrzeni, a tym samym miejsca na integrację, uczestnicy mogą sami stać się częścią przedstawienia, żywo w nim uczestniczyć, przeżywać i dowolnie interpretować.

3 drzewo ycia premiera

Wywiad z Pauliną Święcańską znajdziecie już niebawem na łamach enter the ROOM.

Instalację „Drzewo życia” będzie można oglądać 30 września 2016 od godziny 17.30

Teatr Academia, ul. 11 listopada 22, Warszawa

Sety taneczne: 18:00 – wiosna, 18:30 – lato, 19:00 – późne lato, 19:30 – jesień, 20:00 – zima. 

Po instalacji o godz. 21:00 rozmowa z artystami.

Wstęp wolny

Więcej informacji: www.facebook.com/events/1357078590972361/

Fot. Marta Ankiersztejn