Jakie filmy warto oglądać, a jakie zdecydowanie można sobie odpuścić? Które wywołują najwięcej emocji? O których możemy dyskutować godzinami? Właśnie wystartował plebiscyt „100 filmów, które warto zobaczyć”, w którym to widzowie zadecydują, jakie filmy zostaną ogłoszone najlepszymi. Jakie są wasze typy?

Dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska, autorka kultowego programu „Kocham kino” Grażyna Torbicka, krytyk filmowy Tomasz Raczek i blogerzy z kanału „Sfilmowani”, Dawid Adamek i Jacek Napora, zjednoczyli swoje siły, aby wybrać setkę zupełnie wyjątkowych filmów. Reszta zależy od nas, czyli widzów. To nasze głosy zdecydują o tym, które filmy wygrają i staną na podium. Głosowanie zakończy się 11 października.

Warto pamiętać, że filmy te nie zostały wybrane z powodu posiadania takich etykiet jak choćby arcydzieła światowej kinematografii, chociaż takie wśród nich na pewno też się znajdą. Jury wyselekcjonowało filmy, które przede wszystkim ogląda się dobrze, do których chce się wracać, których oglądanie sprawia przyjemność i wywołuje dużo emocji. Wśród wytypowanych filmów znajdziemy tytuły filmów science fiction takich jak „Gwiezdne wojny”, klasyki kinematografii jak „Psychoza” czy kultowe filmy sensacyjne jak „Brudny Harry”. Krótko mówiąc, każdy znajdzie coś dla siebie.

Po zagłębieniu się w tytuły z listy, będziemy mogli zdecydować, z dorobkiem, których twórców chcielibyśmy się bliżej zapoznać, a o istnieniu których do tej pory nie wiedzieliśmy. Pośród krążących po sieci zestawień wiele jest czysto amatorskich i pojawiające się w nich tytuły często się powtarzają. Dzięki plebiscytowi „100 filmów, które warto zobaczyć” mamy okazję do zetknięcia się z pozycjami, które wytypowali na drodze burzliwych dyskusji jurorzy, czyli ludzie kochający kino i chcący się podzielić swoją wiedzą na jego temat z innymi.

Dodatkowo, w czasie trwania akcji, będzie można wziąć udział w konkursie wiedzy o kinie. Zwycięzca otrzyma pakiet wszystkich 100 filmów z listy, a osoby, które zajmą kolejne dziesięć miejsc, otrzymają 10 filmów z listy. Warto wziąć udział w konkursie, szczególnie jeżeli jest się wielkim fanem kina.

Głosy można oddawać tutaj: http://www.empik.com/filmy/100-filmow-ktore-warto-zobaczyc/ranking

1 100 filmw ktre warto obejrze film event

Fot. materiały prasowe